Živě

OČIMA MISTRA: Náš konec? Logické vyústění! Vždyť jsme zahráli jen jednu třetinu, říká Vlasák

4. června 2021 07:03 - Riga/Praha

Čtvrtfinále je vždycky hrana úspěchu a neúspěchu turnaje a my jsme ho už počtvrté z posledních pěti MS nedokázali přejít. Celé mistrovství bez fanoušků sice bylo divné, ale na to se nikdo ptát nebude. Šampionát se nám nepovedl, což mě za kluky mrzí.

 

Ints Kalnins, Reuters

Čtvrtfinále s Finy jsme začali dobře, v prvních sedmi minutách jsme měli tlak a pohyb, který jsme chtěli mít. Bohužel jsme ale nedokázali dát gól a v polovině zápasu ho naopak dostali. A bohužel se potvrdilo, že to bude zápas o jednom gólu.

Snaha a bojovnost se klukům nedá upřít, ale nedokázali jsme se prosadit přes finskou obranu, dostat puky za jejich beky. Nebyl tam pohyb a drajv, abychom soupeřovy obránce dostali pod tlak a donutili je k chybám.

Pešán: Jestli se odvolám nebo podám demisi? Nevím, na co se ptáte! Je to neúspěch, jsem zklamaný

Trenér Pešán do čtvrtfinále nenasadil Michaela Špačka. Odůvodňoval to tím, že chtěl mít dvě lajny ofenzivní a dvě naopak defenzivní a do oslabení a do těch útočných se mu nevešel.

Český kapitán po nezdaru ve čtvrtfinále: Měl jsem být na ledě lepší lídr

Jsem stoprocentně přesvědčený, že trenéři chtěli vybrat to nejlepší, co v danou chvíli mají. Po bitvě je každý generál a přijdou úvahy o tom, čím je náš konec zapříčiněný. Chybu si musí vyhodnotit sami trenéři, ale já jsem už před mistrovstvím říkal, že mně se Špágr (Michael Špaček) líbí. V takovém zápase, jako je čtvrtfinále, může něco přinést a na ledě vymyslet chytrou přihrávku. Teď samozřejmě můžeme být všichni ti chytří, v mých očích je ale Špágr hráč, který může přiklonit tu misku vah na naši stranu. To už je ale teď všechno jen „kdyby".

Něco tomu celý turnaj chybělo a konec ve čtvrtfinále je asi logickým vyústěním toho, jak jsme se v Rize prezentovali. Před šampionátem jsme měli velká očekávání. Nebylo divu, protože příprava byla skvělá a hokej v ní vypadal moc dobře. Jenže jsme to nedokázali potvrdit v pravý čas.

Je konec! Bezzubí Češi nenašli recept na Finy a čekání na medaili z MS se opět protahuje

Bohužel jsme podle představ odehráli jen jedinou třetinu; tu třetí; se Švédskem. Hokej, který jsme předváděli v přípravě, jsme z nějakého důvodu nedokázali zopakovat.

S národním týmem byl u zlatého hattricku na světových šampionátech v letech 1999 až 2001. Za reprezentaci odehrál bývalý vynikající útočník 135 zápasů, v nichž vstřelil 43 gólů. Zahrál si i na Světovém poháru 2004, kde Češi došli až do semifinále. Je šampionem ruské Superligy s Omskem, v domácí extralize vybojoval mistrovský titul s Plzní. Vyzkoušel si nejvyšší soutěž ve Finsku, Švédsku, Rusku i Švýcarsku, v NHL má na svém kontě 10 utkání za Los Angeles. Posledních šest let zastává post sportovního manažera v HC Škoda Plzeň, kde bude od příští sezony působit i jako asistent trenéra.
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

škv, Sport.cz

Časová osa: MS v hokeji 2021

Filtr článků - MS 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..