Kanada ztratila vedení, ale nakonec překvapení nepřipustila

47. Jenner 4:2
54. Ceci 5:2
Záznam online reportáže »

12. května 2016 21:29 - Petrohrad

Hokejisté Kanady porazili v základní skupině B mistrovství světa Německo 5:2. Obhájci titulu v součtu s loňskou cestou za zlatem vyhráli na šampionátu počtrnácté za sebou. Němci sice ze stavu 0:2 dokázali vyrovnat na 2:2, ale ve třetí třetině třikrát inkasovali. Zámořský tým pokračuje na turnaji bez ztráty bodu a vrátil se do čela skupiny B. Dva góly vítězů dal útočník Taylor Hall.

Maxim Zmeyev, Reuters

Kanaďané měli dobrý nástup do zápasu, když ve čtvrté minutě otevřel skóre Hall, jenže jako kdyby pak nabyli dojmu, že už vše půjde samo. V osmé minutě mohl vyrovnat Akdag, gólman Talbot však vytáhl výtečný zákrok. Fauser pak dokonce dostal kotouč za jeho záda, jenže nohou a sudí po kontrole na videu jeho zásah kvůli úmyslnému kopnutí neuznali.

V úvodu druhé části si oba celky zahrály přesilovku, pouhé dvě vteřiny před vypršením té kanadské zvýšil kapitán zámořského celku Perry. Němci však nerezignovali. Poté, co Ceci minul a hra se otočila na druhou stranu, zcela volný Reimer bombou bez přípravy ve 32. minutě snížil. V polovině 38. minuty si pak z druhé vlny najel do útočného pásma Akdag a vymetl horní roh Talbotovy branky.

Vyrovnání Kanaďany nabudilo, McDavid krátce před přestávkou sice ještě neuspěl, ale Hall ve 44. minutě už zamířil přesně a zapsal se podruhé mezi střelce. Ve 47. minutě navíc zvýšil úspěšně tečující Jenner a zápas se začal znovu odvíjet očekávaným směrem. Když se pak v 54. minutě nechytatelně při přesilovce trefil Ceci, bylo rozhodnuto.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku, skupina B - Petrohrad:
Kanada - Německo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Hall (Murray), 24. Perry (Duchane, Brassard), 44. Hall (McDavid, Matheson), 47. Jenner (Rielly, Brassard), 54. Ceci (O'Reilly) - 32. Reimer (Noebels, Kahun), 38. Akdag (Gogulla, Schütz). Rozhodčí: Kubuš (SR), Wehrli - Kaderli (oba Švýc.), Ritter (USA). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 5369.
Kanada: Talbot - Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Matheson, Dumba, Hutton - Stone, Reinhart, Domi - Duchene, McDavid, Marchand - Gallagher, O'Reilly, Jenner - Perry, Brassard, Hall. Trenér: Bill Peters.
Německo: Pielmeier - Boyle, Akdag, Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Ankert - Noebels, Draisaitl, Macek - Schütz, Hager, Gogulla - Kink, M. Goc, Seidenberg - Reimer, Kahun, Rieder - Fauser. Trenér: Marco Sturm.