USA - Maďarsko 5:1Američané si připsali třetí výhru, Larkin jedinečně nachytal gólmana. Nováček stále nebodoval

Petrohrad

Hokejisté USA porazili na mistrovství světa ve skupině B Maďarsko 5:1. Nováček mezi elitou držel bezbrankový stav do 25. minuty, ale pak inkasoval dvakrát během 18 sekund a zůstává jako jediný na turnaji bez bodu. Američané se naopak přiblížili čtvrtfinále. Dva góly vítězů dal útočník Nick Foligno, navrch přidal i jednu asistenci.

Američan Matt Hendricks a Maďar Bence Sziranyi (nahoře).

Zatímco Kinkaid v brance favorizovaných Američanů si za celou první třetinu připsal jediný zákrok, jeho protějšek Vay, který byl maďarským hrdinou předchozího duelu s Finskem (0:3), čelil 15 ranám mezi tyče. Ale pokaždé byl úspěšný. Překonat ho nedokázali Motte při přečíslení, ale ani velký talent Matthews, jehož nebezpečný pokus vykopl betonem.

Nechybělo mnoho, aby hned zkraje druhé části dostal zápas nečekanou zápletku: Sarauer však zblízka orazítkoval jen tyčku za Kinkaidovými zády. A pak už dostal zápas očekávaný scénář. Ve 25. minutě otevřel v přesilovce skóre Foligno. Po pouhých 18 sekundách přidal druhou trefu favorita Hinostroza a ve 35. minutě nachytal Vaye zpoza brankové čáry Larkin.

Další možnosti měli ve třetím dějství Vatrano a Nelson v samostatném úniku, ale čtvrtou trefu přidal až v 53. minutě Foligno. Chvilku poté zvýšil Murphy na 5:0. Nakonec se dočkali malé radosti i Maďaři, kteří za celé utkání vyslali mezi tyče pouze osm střel. Dvě minuty před koncem využil přesilovku Sofron.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku, skupina B - Petrohrad:
USA - Maďarsko 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Foligno (Wideman, Hanifin), 25. Hinostroza (Fasching), 35. Larkin (McCabe, Murphy), 53. Foligno, 56. Murphy (Foligno, Maroon) - 58. Sofron (Bartalis, Sarauer). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) - Lhotský (ČR), Suominen (Fin.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3598.
USA: Kinkaid - Wideman, Hanifin, Murphy, Skjei, Warsofsky, Santini, McCabe - Maroon, Larkin, Foligno - Wood, Matthews, Vatrano - Motte, Compher, Hendricks - Schroeder, Hinostroza, Nelson - Fasching. Trenér: John Hynes.
Maďarsko: Vay - Dudás, Sagert, Wehrs, Szirányi, Stipsicz, M. Vas, Garát, Mestyán - Sofron, Bartalis, Kovács - Sebök, Sarauer, Galló - Benk, J. Vas, Magosi - Kóger, G. Nagy, Banham. Trenér: Rich Chernomaz.