Rubriky:

MS 2016

Čeští hokejisté psali na MS v Moskvě pohádku. Jen neměla dobrý konec

21. května 2016 15:11 - Moskva

Téměř dva týdny se v Moskvě odehrávala krásná pohádka o tom, jak si podceňovaná parta bojovníku pod uvážlivým koučem Vůjtkem vyšlápla na hokejové obry. Jenže tenhle příběh nemá dobrý konec, českým stropem na letošním šampionátu zůstalo čtvrtfinále.

 

Grigory Dukor, Reuters

Vypadnout po nájezdech je vždy kruté a k postupu mezi elitní čtyřku opravdu chyběl kousíček, ale ruku na srdce, kdo od národního mužstva s patnácti nováčky na MS čekal, že po dech beroucím představení urve prvenství v těžké skupině, že bude předvádět takhle moderní hokej plný bruslení a připíše si skalpy Rusů i Švédů.

Snad ani není divu, že při fyzicky náročném stylu přece jen vyprchávala herní svěžest ze soudržné reprezentační party a místy se v její hokejové symfonii ozval falešný tón herní křeče. Ke konci turnaje už drajv českých hokejistů nebyl takový, udivující elán ztrácel na síle i proto, že hráli místy nad hranici svých možnosti. Vůjtkův orchestr platil i zjevnou daň za nezkušenost, ale klobouk dolů před trenérem, co z hráčů vyždímal a jakou energií je nabil.

Kdyby se měla najít jedna příčina, proč si Česko nezahraje o víkendu o medaile a patří mu konečné 5. místo, tak jsou to přesilovky. Čtrnáctiprocentní úspěšnost činí reprezentaci nejslabší ze všech čtvrtfinalistů. Elitní týmy prostě umějí početní výhody využít lépe a tím i lámou zápasy. V tom klíčovém, který by otevřel bránu do bojů o cenné kovy, jakoby české hráče trochu i svázala zodpovědnost a už nebyli ani tak zdravě agresivní.

Na medaili tedy zapomeňme, Česko zažívá nejdelší půst v historii. Od bronzu z roku 2012 se z každého dalšího MS vrací s prázdnou, ale letošní dojem ze hry národního týmu byl ze všech těch hubených let jasně nejlepší. Moskevské vystoupení reprezentace je důkazem toho, že pořád u nás ještě hrají srdcaři, které semkne, když jim málokdo věří. Pak dokáží zachvátit celou zemi krásnou hokejovou horečkou, což se mi zdá vzácnější než všechny cenné kovy.

Martin Kézr (Moskva), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..