Rubriky:

MS 20

Jak budou Češi hrát dál? Trenéři i hráči mlčí

27. prosince 2007 13:57 - PARDUBICE

Odnesli si mladí čeští hokejisté ze středečního souboje s Kanadou nějaké šrámy a jak bude vypadat sestava proti dalšímu zápasu na MS proti Dánsku? Nebo alespoň kdo bude chytat? To se od trenéra juniorské reprezentace Miloslava Hořavy ani od jeho svěřenců nedozvíte. Český tým se chce na šampionátu udržovat v absolutní koncentraci a komentáře hodlá poskytovat pouze po jednotlivých zápasech na turnaji.

Po jedenácté hodině dopolední krouží čeští hokejisté po ledě pardubické ČEZ Areny. Po náročném zápase s Kanadou by hráči měli důvod cítit se unavení, ale kouč Hořava je se svými asistenty Weissmanem a Rulíkem na dopoledním tréninku nešetří. Mladíci dostávají jen pár hodin po fyzicky vypjatém souboji s Kanaďany do těla a pilují různé kombinace, které by měly přispět k větší efektivitě v přesilovkách.

Těsně před polednem se hráči trousí do šatny, přičemž zastavuji obránce Suchého, jenž se však raději zajde zeptat do šatny, zda může novináři poskytnout rozhovor.
Za chvíli se s ním objeví ve dveřích i trenér Hořava. „Nezlobte se, ale nebudeme ve dnech zápasů nic komentovat,“ hlásí. Nekompromisně ale ve vší slušnosti kouč odmítá komentovat sestavu pro další zápas s Dánskem a nehodlá prozradit ani to, kdo bude proti outsiderovi skupiny stát v české brance.

MS juniorů na Sport.cz - Česko vs. Kanada:
ON-LINEČesko - Kanada
REFERÁTČeští junioři v tvrdé řežbě nedali Kanadě ani gól
OHLASYMladíkům chyběl proti Kanadě její důraz před brankou
VORÁČEKOd druhé třetiny jsme se začali zbytečně bát

Ostatně velkou neznámou je i další soupeř českého týmu. Dánsko je v elitní skupině mistrovství světa dvacetiletých absolutním nováčkem. Na posledním MS 1. divize si severský tým vybojoval postup jen díky tomu, že měl v celkovém účtování lepší bilanci než Lotyši a Ukrajinci. „Papírově je to určitě slabší soupeř, ale nesmíme ho podcenit. Bude to těžký zápas, který ale musíme zvládnout,“ řekl už po včerejším zápase kapitán českého týmu Michael Frolík.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Časová osa: MS 20

Filtr článků - MS 20