Nevěřím, že skončí, říkal Novotný. Jenže Jágr tak učinil a své spoluhráče nemile překvapil

26. května 2014 15:47 - Minsk

Samozřejmě mu v průběhu mistrovství světa neunikly zvěsti o tom, že útočník Jaromír Jágr zvažuje turnaj v běloruském Minsku jako svou reprezentační derniéru. Pochopitelně že o tom věděl, Jiří Novotný však této zprávě nepřikládal velký význam. Vždyť proč by legendární šedesát osmička měla končit, když i teď patřila mezi tahouny českého nároďáku a stala se jeho nejproduktivnějším hráčem na 78. šampionátu?

 

Vasily Fedosenko, Reuters

O Jágrově definitivním rozhodnutí dát reprezentaci vale, nevěděl. Stejně jako to nevěděli ani jeho spoluhráči. Když proto Jiří Novotný bezprostředně po skončení prohraného zápasu o bronzovou medaili se Švédy dorazil mezi zástupce českých novinářů, byl přesvědčený, že nejlepší český útočník bude v národním týmu pokračovat.

„Nevěřím tomu, že by skončil. Vždyť příští rok se mistrovství světa hraje v Praze," připomínal třicetiletý forvard, který si s Jágrem zahrál i na zlatém šampionátu 2010 v Německu, že by pro „68" bylo domácí MS v případě brzkého konce klubové sezóny v New Jersey velkým lákadlem.

„Doufám, že končit nebude, protože by ho byla hrozná škoda," dodával Novotný, který se však s ostatními hráči v týmu nesnažil na Jágra tlačit, aby si svou reprezentační misi ještě prodloužil. „To je jen jeho věc a jeho rozhodnutí. Nějaké srandičky ale samozřejmě proběhly. Osobně si myslím, že bude pokračovat."

V Minsku hráli i za Jágra

Jenže o několik minut později bylo jasné, že se mýlil. Když totiž Jágr dorazil do mixzóny, okamžitě vzkázal. „V nároďáku končím! Hokej se v Evropě hraje jiným způsobem, než který hraju já a na který jsem zvyklý v zámoří. Mám 110 kilo, nemůžu lítat tam a zpátky. Potřebuju mít puk na hokejce. Zvlášť na velkém hřišti. Do tohoto stylu se můj hokej nehodí," vysvětloval svůj odchod.

A Novotný přiznával, že v Minsku chtěla reprezentace uspět i kvůli vítězi olympiády z Nagana a dvojnásobnému mistrovi světa. „Samozřejmě to byla motivace. Jarda, jak všichni mohli vidět, patřil i v Minsku k našim nejlepším hráčům," připomínal Novotný, že Jágr byl se čtyřmi góly a stejným počtem asistencí nejproduktivnějším hráčem Růžičkova výběru.

„Je mu 42 let a pořád hraje na mistrovství světa. To je něco neuvěřitelného!. Sám si nedovedu představit, že bych já nebo kdokoliv jiný v tolika letech přijel. To musíte hokej hrozně milovat a dávat mu hodně," smekal Novotný před českou legendou.

Jenže dalšího Jágrova příjezdu se stejně jako fanoušci už nejspíš nikdy nedočká.

Jan Škvor (Minsk), Sport.cz

Měl by Jaromír Jágr přehodnotit své nedělní stanovisko a dále reprezentovat?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..