Varování pro Prahu a Ostravu. Bělorusové prý zabránili během MS teroristickému útoku!

7. června 2014 11:23 - Praha

Není to vůbec příjemná zpráva pro Českou republiku, která bude v příštím roce hostit mistrovství světa v ledním hokeji. Běloruské bezpečnostní složky ve spolupráci s ruskými a polskými kolegy prý zabránily během letošního šampionátu v Minsku připravovanému teroristickému útoku, který měl poznamenat průběh turnaje.

 

Pool, Reuters

Vážná zpráva není žádnou spekulací, jde o zcela oficiální oznámení.

„Z Polska jsme dostali podnět o přípravě teroristického útoku na mistrovství světa. Hned v daný den jsme ve spolupráci s ruskou a polskou bezpečnostní službou provedli nezbytná opatření. Dostali jsme se rychle ke zdroji a situaci důkladně vyřešili," cituje ruská agentura ITASR-TASS slova šéfa běloruské bezpečnostní služby Valerije Vakulčika.

Podle jeho dalších vyjádření se podobné případy vyskytly již v minulosti a nebyly ojedinělé. Zdůraznil však, že systém bezpečnostních opatření je na vysoké úrovni a je příkladem účinné spolupráce mezi zpravodajskými službami a bezpečnostními agenturami.

Divácký rekord chce Česko zpět

V příštím roce budou hostitelskými městy Praha a Ostrava. Letošní šampionát sledovalo celkem 640 044 diváků, což je historický rekord. Češi si ho za rok hodlají vzít od Bělorusů zpátky.

„Naše ambice je, aby šampionát v Česku byl nejhezčí a nejnavštěvovanější," avizuje generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová.

dos, Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..