Rusko smetlo Slovensko, Slovinci poznali další hořkost a sestupují

13. května 2017 16:08 - Praha
(Aktualizováno: 13. května 2017 20:06)

Hokejisté Běloruska porazili na mistrovství světa Slovinsko 5:2 a připsali si tři důležité body v boji o záchranu mezi elitou. Do problému se naopak dostali slovinští hráči. Šest soubojů a jen jeden bod, což znamená sestup do divize I. Hráči Ruska zase přehráli jasně Slovensko 6:0 a vedou skupina A. Slováci jsou stále v ohrožení vypadnutí z elitní skupiny světového šampionátu.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

Rusko už v úvodní dvacetiminutovce ukázalo, že má na turnaji formu. Do první přestávky šli Slováci s průběžným stavem 0:3. Dva góly jim vstřelil Dadonov.

Druhá třetina začala se zpožděním, protože nebyl ideálně upraven led a hráči se vrátili na pár minut opět do šatny. Poté další dlouhé čekání, zda videorozhodčí posvětí čtvrtou branku, byla uznána a Kučerovův gól bruslí platil.

Rusové pokračovali ve své exhibici. Před třetí částí už vedli 5:0. V té sborná předváděla pohodovou podívanou a přidala ještě jednu trefu, Rusové vyhráli bez problémů 6:0.

Slovinci padli 2:5

Slovinsko prohrávalo v utkání, ale nakonec zahajovací třetinu s Běloruskem zvládlo, když dokázalo otočit stav v poslední minutě, na 2:1 upravil skóre Rodman.

Pár sekund uběhlo z druhé části a bylo srovnáno, Slovince rozesmutnil Kovyršin. Přidali se další a po čtyřiceti minutách bylo o něco jasněji, Bělorusko vedlo 5:2 a poslední tým skupiny B byl daleko od možných bodů. V utkání už žádný gól poté nepadl a o bodech bylo rozhodnuto. Bělorusové tři, Slovinci nula.

MS v hokeji:
Skupina A (Kolín nad Rýnem)
Rusko - Slovensko 6:0
Góly: 2., 14. Dadonov, 20. Mironov, 23. Kučerov, 33. Tělegin, 55. Gavrikov
Skupina B (Paříž)
Slovinsko - Bělorusko 2:5
Góly: 17. Jeglič, 20. Rodman - 14. Pavlovič, 21. Kovyršin. 30. Pavlovič, 39. Šinkevič, 40. Stas
jak,lik, Sport.cz

Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..