Rubriky:

MS 2017

Turnaj pro vás končí, dočetl se Kovář od Rusa. To vy pojedete domů, vzkázal mu

17. května 2017 17:04 - Paříž

Jakmile se v úterý pozdě večer dozvěděl, že ve čtvrtfinále stojí v cestě Rusko, hned se český reprezentační útočník Jan Kovář začal popichovat se Sergejem Mozjakinem, s nímž poslední čtyři roky nastupuje v Kontinentální hokejové lize za Magnitogorsk.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Vyměnili jsme si několik zpráv. Psal mi, že si myslí, že pro nás turnaj končí. Tak jsem mu vzkazoval, že se plete, že domů pojedou oni," řekl nejproduktivnější Čech této sezóny KHL o konverzaci s Mozjakinem, který na letošním MS vedl sbornou jako kapitán, ve třetím zápase s Německem se ale zranil a musel odletět zpátky do Ruska.

V kádru Olega Znaroka tak z Magnitogorsku zůstal jen obránce Antipin. „I kdyby tam ale nebyl nikdo, zápasy s Ruskem jsou vždycky ty nejvyhecovanější, o stupínek výš než proti jiným týmům," přiznává Kovář a oceňuje Znarokovu práci.

„Na posledních třech mistrovstvích je pokaždé dovedl k medaili. Už o Rusech neplatí, že jen tahají puk. Naopak se snaží hrát jednoduše a až v útočném pásmu soupeře točí. Hráči jako Kuzněcov nebo Kučerov to umějí, jsou to velké hvězdy," ví Kovář, který se posune do středu první útočné formace k Voráčkovi se Sobotkou.

Kovář: Třeba si po Švýcarech sedneme na zadek

„Bude právě na nás, abychom týmu přinesli něco navíc. Věřím tomu, že konečně začneme dávat góly, které se od nás očekávají. Třeba nám pomůže i prohra se Švýcary, že si sedneme na zadek a uvědomíme si, že takhle hrát nemůžeme," uvažuje autor dvou českých tref na MS.

„Čím déle udržíme nerozhodný stav, tím větší budeme mít šanci vyhrát. Rusům nesmíme dávat prostor, je třeba být pořád u nich. Hlavně se jich nesmíme bát, musíme být sebevědomí a věřit si. Když budeme silní na puku, Rusové z toho můžou být vykolejení," soudí Kovář, jenž startuje na svém pátém šampionátu.

Jan Škvor (Paříž), Sport.cz

Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..