Živě

Mistrovství světa se rád zúčastním, vzkazuje ze zámoří bek, o kterého Říha hodně stojí

29. dubna 2019 11:57 - Chicago

Pro českou hokejovou reprezentaci je to skvělá zpráva. Hokejisté Grand Rapids nezvládli v zámořské AHL nadějně rozehranou sérii 1. kola play off s Chicagem Wolves a po prohře 2:3 na zápasy pro ně sezona končí. Trenérům národního týmu by tak mohli být k dispozici pro květnové MS na Slovensku hned čtyři hráči z Grand Rapids včetně Filipa Hronka.

Marian Hajda, Sport.cz

Miloš Říha už dříve avizoval, že o jednadvacetiletého odchovance Hradce Králové by měl pro šampionát velký zájem. Kvalitních obránců totiž šedesátiletý stratég nemá přehršle a Hronek by byl velkou posilou.

Vloni překvapil dobrými výkony na světovém šampionátu v Dánsku, v této sezoně Hronek navíc získal místo v sestavě Detroitu, ve 46 zápasech v NHL posbíral 23 kanadských bodů a jeho průměrný čas na ledě byl dvacet minut za zápas.

Hokejový obránce Filip Hronek.

Vlastimil Vacek, Právo

„Pokud všechno klapne, mistrovství světa se rád zúčastním," řekl Hronek pro Sport.cz po vyřazení s Grand Rapids, za které si sezonu prodloužil poté, co Red Wings nedokázali postoupit do bojů o Stanley Cup.

Spolu s Hronkem skončila klubová sezona i jeho krajanům v Grand Rapids, obránci Liboru Šulákovi a útočníkům Filipu Zadinovi s Martinem Frkem. Projeví Říha zájem o některé z nich?

Marian Hajda (Chicago), škv, Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..