Živě

Miliony pro Slováky! Analýza opět slibuje báječné zisky z mistrovství světa

10. května 2019 11:33 - Bratislava

Miliony eur přinese nadcházející hokejový světový šampionát pořadatelské zemi. Zisky jdou podle analytiků hlavně z prodeje vysílacích práv, sponzorských smluv, příjmů ze vstupného, tržeb hotelů a restaurací, prodeje suvenýrů nebo také z obyčejného prodeje potravin.

 

Vít Šimánek, ČTK

Předešlý šampionát na Slovensku v roce 2011 přinesl podle Ekonomické univerzity v Bratislavě pouze hlavnímu městu 11 milionů eur. Mistrovství světa tehdy navštívilo více než 400 tisíc diváků, z toho 291 227 v Bratislavě a 115 477 v Košicích.

Nejvíce návštěvníci platili v hotelích a restauracích. Informovala o tom analytička Slovenské spořitelny Lenka Buchláková.

Medaile pro tři nejlepší týmy MS. Cenným kovům dominují postava hokejisty a motiv slovenských hor.

Sukup/SZĽH Ján, ČTK

Hoteliéři a provozovatelé restauraci nebo barů rázně navyšovali ceny. "V průměru jde v případě ubytování o dvojnásobné zvýšení cen během šampionátu. V některých případech jsme zaznamenali až trojnásobné navýšení. Zdražilo i alternativní ubytování, které si lidé vyhledávají prostřednictvím online platforem," doplnila Buchláková pro slovenská média.

Stejný trend lze očekávat i tentokrát.

Speciální pivní vlak hokejových fanoušků odjel na MS

Sport.cz

Hokej se těžko může rovnat fotbalu, ale i tak patří k nejsledovanějším sportům. "Hodnota globálního sportovního průmyslu dosahuje více než 500 miliard eur, zhruba 43 procent z toho ukrajuje fotbal a jedním z nejvýnosnějších sportů je i hokej," připomněla Buchláková.

Celkově mají velké sportovní akce zjevný přínos pro celou hostitelskou zemi. Příkladem je podle slovenských médií Polsko a Ukrajina, které v roce 2012 organizovaly ME ve fotbale.

Rozumí čeští hokejisté slovenštině? Které slovíčko jim dělalo největší problém?

Sport.cz

Podle London Brand Finance Institute zaznamenalo Polsko ze 100 zkoumaných zemí nárůst hodnoty národní značky o 75 procent. Její cena se tak zvýšila z 269 miliard amerických dolarů na 472 mld. USD. Těžila z toho i Ukrajina. Jinou věcí je to, že část profitu pak pozbyla v konfliktu na východě země.

vap, Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..