Živě

Ozval se Jágr! Připomněl dávnou prohru. Střelec, na jehož premiéru se těšil, teď nezdar nedovolil

10. května 2019 23:03 - Praha

Ozval se po delší době. Facebookový profil Jaromíra Jágra ožil. Těsně před prvním zápasem českého týmu na hokejovém MS v Bratislavě kladenská legenda zabrousila do historie i do reality.

 

Vít Šimánek, ČTK

Minulostí jsou nedávné zběsilé návrhy po extraligové baráži, aby Jágr jel na MS. Kdož ví, jak by se vyrovnával se strhujícím tempem bitvy se Švédy?

Minulostí je i jeho návštěva Číny. Jágr se teď mohl těšit z prvního vystoupení českého týmu. A při té příležitosti psal po dlouhých měsících na Facebook.

https://www.facebook.com/68Jagr/posts/2228111183932368

„Vím, že jsem se dlouho neozval, ale cítím, že MS je jedinečnou příležitostí, jak tuhle stránku znovu oživit," uvedl a pokračoval v komunikaci s příznivci. Připomněl silné Švédy, jak je znal z doby, kdy oblékal reprezentační dres. Shodou okolností jako jeho následovníci i v Bratislavě při předešlém MS na Slovensku v roce 2011.

„Ano, Švédi , kteří nás v 2011 tady v Bratislavě jako jediný mužstvo porazili. Tenkrát jsem si myslel, že na 100% budeme mít zlato. Bohužel," zabrousil do minulosti (Češi tehdy skončili třetí) a takřka se stal prorokem. „Těším se na Kladeňáky, Vránu, Palata a hlavně na Jaškina. Ten se mi při turnaji v Brně moc líbil," psal dále. „Asi proto, že hraje podobný styl jako já," dodal a vyzýval k diskusi.

Na úvod MS pro české fandy velmi radostné. I když spíše než Jaškin rozjásal příznivce Jakub Vrána, na něhož se ovšem Jágr též těšil a který při své neskutečné reprezentační premiéře dvěma góly ničil švédské naděje na bodový zisk a výrazně přispěl k vítězství 5:2.

vap, Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..