Živě

Dánsko - Německo 1:2

Hokejisté Německa jsou na MS stoprocentní

12. května 2019 18:39 - Košice

Hokejisté Německa porazili na mistrovství světa v Košicích Dánsko 2:1 a po dvou odehraných zápasech mají na kontě plný počet šesti bodů. Duel základní skupiny A Němci rozhodli ve druhé třetině, kdy si vypracovali dvoubrankové vedení. Dánsko dokázalo ve třetí části už jen snížit a nenavázalo tak na výhru nad Francií.

Petr David Josek, ČTK/AP

Souboj Dánska a Německa moc hokejové krásy nenabídl. V 7. minutě se sice Bergmannovi podařilo překonat dánského brankáře Dahma, rozhodčí však po podnětu trenéra Seveřanů gól neuznali.

Oba týmy následně nevyužily několik přesilových her a bezbrankový stav se změnil až v polovině zápasu, kdy se při hře čtyři na tři prosadil přesně střílející Plachta. Druhý gól přidali Němci jedenáct sekund před koncem druhé třetiny, kdy skóroval Tiffels.

Dány ale gól do šatny nepoznamenal a ve třetí části se jejich výkon zlepšil. Eller a Nicklas Jensen trefili tyč, Bau v 51. minutě již dokázal snížit. Vyrovnat ale Seveřané už nestihli, gólmana Niederbergera podruhé nepřekonali ani v závěrečné power play.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Dánsko - Německo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Bau (Meyer, Larsen) - 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer). Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Romasko (Rus.) - McCrank (Kan.), Oliver (USA). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 5605.
Dánsko: Dahm - O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, Larsen, Bruggisser - Storm, Eller, Nicklas Jensen - Madsen, Regin, Boedker - Bau, J. Jensen, Meyer - Poulsen, Jakobsen, Olesen. Trenér: Heinz Ehlers.
Německo: Niederberger - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul - Eisenschmid, Draisaitl, Plachta - Mauer, Kahun, Tiffels - Pföderl, Hager, Ehliz - Bergmann, Fauser, Noebels. Trenér: Toni Söderholm.

Časová osa: MS 2019

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.