Bartošák večer chytat nebude, sehnal si jinou práci

17. května 2019 13:43 - Bratislava

Hokejový gólman Patrik Bartošák odchytal na letošním mistrovství světa už tři zápasy. Když se od trenérů dozvěděl, že pro páteční zápas s Italy se nemusí svlékat, protože do branky půjde Pavel Francouz a záda mu bude krýt Šimon Hrubec, tak se rychle poohlédl po jiné práci pro dnešní večer.

 

Vít Šimánek, ČTK

„Jsem na šampionátu poprvé, narodil se mi během něj syn a teď si vyzkouším ještě jednu zajímavou novinku," pouze naznačil Bartošák, jenž v Bratislavě údajně sám přišel s nápadem, že když má v pátek volno, jestli by nemohl spolukomentovat zápas v České televizi. Slovo dalo slovo, takže si s Robertem Zárubou rychle plácli.

Bartošák dostane příležitost po boku Tomáše Jílka, a protože musel během pátku jinak dodržovat přísný týmový program, tak jen vzkazoval, že se těší, ale možná bude i maličko nervózní. ČT tak navazuje na loňský experiment, kdy se v Kodani také brankář Dominik Hrachovina, jenž byl celý turnaj v pozici trojky, zapojil do komentování.

Současný gólman Astany tehdy jako spolukomentátor Roberta Záruby přinášel divákům své postřehy ze zápasu Slovenska s Běloruskem. „Byl jsem zpocený víc než při zápase. Občas jsem se sice zakoktal, ale jinak to snad šlo," líčil tehdy Hrachovina, jenž zaujal diváky i klasickým brněnským hantecem.

V anketě na Sport.cz si tehdy vysloužil od 79 procent hlasujících nejvyšší hodnocení: Byl skvělý. Naopak pouhých šest procent z téměř sedmi tisíc čtenářů se vyslovilo k výkonu brankáře za komentátorským mikrofonem negativně.

Změny v české sestavě proti Italům. Nastoupí Milan Gulaš a chytat bude Pavel Francouz

SPORT.CZ

Martin Kézr (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..