Živě

Švýcarské odhalení Říhovi pomohlo. Proti Němcům musíme zahrát jinak, říká kouč

22. května 2019 06:14 - Bratislava

Lepší prověrku na čtvrtfinále MS by si trenér českých hokejistů Miloš Říha nevymyslel. Švýcaři hrající podobným stylem jako příští soupeř reprezentace mu ukázali, co ji nejvíc Bratislavě trápí a co by se mohlo v zítřejším klíčovém duelu s Německem (20.15 h, vysílá ČT sport) stát osudným.

SPORT.CZ

Český tým hraje nad očekávání dobře, to se mu musí přiznat, přesto má určité nedostatky v obranné činnosti, občas ztrácí soustředěnost a zarážející je fakt, že se čtyřiceti dvouminutovými tresty je nejvylučovanějším na šampionátu.

„Na všechny tyto věci si musíme dát pozor a proti Němcům zahrát jinak, hlavně vydržet pracovat podle schématu celých šedesát minut. Jinak ten náš hokej nezafunguje," uvažuje kouč a očekává, že Němci budou hodně zarputili, organizovaní v obraně a budou čekat na brejky.

Pro mě těžký zápas, měli strašně moc střel, hodně gólovek, hodnotí duel se Švýcary Patrik Bartošák.

SPORT.CZ

„Máme video na soupeře sestříhané a už od úterního večera ho detailně rozebíráme, ať v trenérském kroužku, nebo teď začneme i s mužstvem," tvrdí Říha, jenž si hodně cení týmového projevu. Laicky řečeno, že nikdo nehraje na své triko.

„Bezesporu tam síla v mančaftu je, každá lajna může dát gól. Máme i nasazení a bojovnost, rovněž takové to srdíčko a charakter, jen si hráči musí dát říct i v taktice," nese si kouč poučení z bitvy se Švýcarskem. (5:4)

Ještě že hraje za náš tým, chválí spoluhráči formu Jakuba Voráčka. První lajna šlape, těší i trenéra

SPORT.CZ

Český tým trápí vhazování

"Když se držíme toho, co chceme hrát, pak je všechno ok, jenže právě Švýcaři nás ve třetí třetině přehrávali věcmi, které jsme hráčům malovali a oni je přitom nepoužili, což mě docela překvapilo," vykládá Říha, jenž přitrom věří v chytrost českého hokeje. „Ta je i v tom, že použijeme hlavy na to, abychom dobře rozehraný zápas dotáhli do konce," míní.

Od mužstva v posledním utkání skupiny při stavu 4:2 postrádal lepší reakci na vývoj hry. „To znamená i kouskovat a zpomalit hru, když vedeme. Bylo i špatně nechat se zase vyhecovat, protože pak si všímáme spíš zákroků soupeře a nějakého oplácení než hry, kterou chceme uplatňovat," říká Říha, který cítí i neustále potíže při vhazováních.

„Do čtvrtečního večera máme prostor, abychom všechno vyladili," uvažuje kouč a očekává, že Němci budou hodně zarputili, organizovaní v obraně a budou čekat na brejky.

Bylo to vyšpičkovaný, ale my si nic nenecháme líbit. I v tom je naše síla, těší Radko Gudase.

SPORT.CZ

Martin Kézr (Bratislava), Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..