Rubriky:

NHL

Poražený Sovět v Síni slávy NHL? Směšné, jsem rozčílený, soptí Cherry

30. června 2018 13:21 - New York/Praha
(Aktualizováno: 30. června 2018 15:56)

Zatímco někteří hráči nelibě nesou uvedení Garyho Bettmana do Síně slávy NHL, když přímo jemu a také vedení soutěže vyčítají nedbalý přístup k poraněním hlavy a riziku otřesu mozku, prostořekému kanadskému komentátorovi Donu Cherrymu komisionář NHL nevadí. Problém má však s jiným jménem, které letos do Síně slávy přibude. Se sovětským útočníkem Alexandrem Jakuševem.

 

Profimedia.cz

Dnes jednasedmdesátiletý Jakušev se stane teprve třetím Sovětem, který bude do Síně slávy NHL uveden navzdory tomu, že v nejlepší hokejové lize světa neodehrál jediný duel. Předtím se to podařilo jen dvěma jeho krajanům, brankáři Vladislavu Treťjakovi a útočníkovi Valeriji Charlamovovi.

„Jsem z toho opravdu rozčílený. Je naprosto směšné, že on v Síni slávy bude, zatímco Henderson ne," rozčiloval se čtyřiaosmdesátiletý Cherry pro Sportsnet a připomínal slavnou Sérii století z roku 1972, v níž se Kanada s profesionály z NHL a Sovětský svaz, dvě hokejové velmoci, poprvé utkaly o vládu nad světem.

Až osmý zápas rozhodl o celkovém triumfu země Javorového listu, když vítězný gól na 6:5 v něm pouhých 32 vteřin před koncem třetiny vstřelil právě Cherrym zmíněný Paul Henderson.

Ten v osmi zápasech posbíral deset kanadských bodů, o jeden méně než Jakušev, který se stal nejproduktivnějším hráčem Sovětů. Dlouholetý forvard moskevského Spartaku ve své kariéře dvakrát vyhrál olympijské hry a v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století se hned sedmkrát stal mistrem světa.

„Jasně, je fantastické, čeho v Rusku (Sovětském svazu - pozn. red.) dosáhl. Ale že do Síně slávy zařadí dva poražené (Treťjaka s Jakuševa ze Série století) a opomenou kanadského vítěze? Domnívám se, že je trochu těžké to přijmout," kroutil hlavou Cherry, bývalý hráč, trenér a dnes komentátor a analytik televizní stanice CBC.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..