Jágrův gól Rangers v derby nestačil

NEW YORK

Ani gól Jaromíra Jágra, ani hattrick Brendana Shanahana, nepomohly hokejistům New Yorku Rangers k bodovému zisku v nedělním utkání proti městskému rivalu Islanders. Hvězdou utkání byl Rus Viktor Kozlov, který při výhře 7:4 vstřelil poprvé v kariéře čtyři góly v jednom zápase. Los Angeles vyhrálo v Anaheimu 3:2.

Ostrované se po výhře v derby probojovali na první příčku Atlantické divize, o bod před Rangers a New Jersey. V poslední době se Islanders daří, vyhráli páté z posledních sedmi klání. V dresu vítězů si nahrávku připsal Radek Martínek, stejně se vedlo Jezdcům Marku Malíkovi a Martinu Strakovi.

Rangers zaspali úvod zápasu a po první třetině prohrávali 0:4. Lundqvista v brance nahradil Weekes a Jezdci druhé dějství vyhráli 3:1. Ve třetí třetině znovu zaúřadoval Kozlov a dvěma trefami definitivně rozhodl o vítězi.

Ruský hokejista byl největší hvězdou zápasu Anaheimu s Los Angeles. Král Alexander Frolov vsítil dva góly, ten vítězný 76 sekund před závěrečnou sirénou. Domácí Kačeři stihli v závěru jen snížit Marchantem na konečných 2:3 a po výhře předchozí den tentokrát stejnému soupeři podlehli. Králové Kačery porazili po sedmi prohrách ve vzájemných zápasech, prohráli i všechny tři předchozí střetnutí.

Anaheim - Los Angeles 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 7. Getzlaf, 60. Marchant - 19. a 59. Frolov, 30. D. Armstrong. Zásahy brankářů: Bryzgalov 32/30, Giguere 9/8 - Cloutier 29/27. Diváci: 17 174.
New York Rangers - New York Islanders 4:7 (0:4, 3:1, 1:2)
Branky: 27., 38. a 48. Shanahan (u první Malík, u třetí Straka), 37. Jágr - 17., 39., 54. a 59. Viktor Kozlov, 8. Šatan, 10. Ch. Simon (Martínek), 20. Asham. Zásahy brankářů: Lundqvist 8/4, Weekes 13/10 - DiPietro 43/39. Diváci: 18 200.
Severozápadní divize:
1.Minnesota261321174:7028