Ottawa - Philadelphia 4:7Voráček se utrhl ze řetězu! V Ottawě dával góly i nahrával a byl první hvězdou večera

New York/Praha

Parádní večer prožil útočník Jakub Voráček ve středečním duelu NHL v Ottawě, kde se stal se první hvězdou utkání při vítězství své Philadelphie 7:4. Český hokejista v sezóně poprvé skóroval, v kanadské metropoli se trefil v dresu Flyers hned dvakrát a navrch přidal tři asistence. Zažil tak bodově nejlepší utkání NHL v kariéře. Třemi přihrávkami přispěl k výhře také obránce Radko Gudas.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček přijímá gratulace od spoluhráčů ke vstřelené brance v Ottawě.

Philadelphia si tak pořádně spravila náladu po včerejším debaklu se San Jose 2:8. Voráček vyšel v prvních třech utkáních nové sezóny střelecky naprázdno, ale dočkal se v úvodní třetině na ledě Senátorů, když tečoval přesilovkovou ránu od modré z hole Shaynea Gostisbeherea.

Srovnal tím na 1:1, jenže domácí poslala znovu do vedení svou druhou trefou v utkání čtyřka letošního draftu Brady Tkachuk. Pak se ale znovu dostal ke slovu Voráček, když si na modré čáře vyměnil puk s Gudasem, jehož vyraženou dělovku uklidil do brány Sean Couturier.

Už za tři minuty si oba Češi role vyměnili. Gudas poslal Voráčka do úniku dva na jednoho s Claudem Girouxem a český forvard místo očekávané přihrávky sám úspěšně zakončil. Domácí sice srovnali, ale pak už vedli jen hosté.

Ve třetí třetině se znovu blýskl Voráček, když se při přesilovce elegantní otočkou u mantinelu zbavil atakujícího hráče soupeře a spolu s Gostisbeherem připravil úvodní trefu sezóny i pro kapitána Girouxe, která už znamenala vedení 6:3.

Domácí ještě dokázali snížit a zkusili štěstí při hře bez brankáře, při níž ale zatápěli Voráček s Gudasem hostům v jejich obranné třetině, z čehož vytěžil svůj druhý gól v utkání Scott Laughton.

Kanonýr Alexander Ovečkin se blýskl dvěma góly při výhře obhájců Stanley Cupu z Washingtonu v repríze posledního finále nad Vegas 5:2. Gólem a třemi asistencemi přispěl i jeho krajan Jevgenij Kuzněcov, jenž v první třetině potrestal vyloučení Tomáše Noska.

Ten se, stejně jako jeho krajané v dresu Capitals Michal Kempný, Jakub Vrána a Dmitrij Jaškin, bodově neprosadil.

Nebodoval ani obránce Andrej Šustr, jehož Anaheim prohrál s Arizonou 2:3 po samostatných nájezdech. Český zadák odehrál 12 minut a 44 sekund a ve statistice plus/minus skončil s jedním plusovým bodem. Ducks stále chybí kvůli následkům otřesu mozku z předsezónní přípravy útočník Ondřej Kaše.

Ottawa - Philadelphia 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Branky: 9. a 22. Tkachuk, 32. a 58. Lajoie - 15. a 27. Voráček (na druhu Gudas), 36. a 60. Laughton (na druhou Voráček a Gudas), 24. Couturier (Gudas, Voráček), 45. Hagg, 53. Giroux (Voráček). Střely na branku: 35:45. Diváci: 13 215. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Tkachuk (Ottawa), 3. Giroux (Philadelphia).
Washington - Vegas 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 31. a 51. Ovečkin, 20. Kuzněcov, 46. Bäckström, 59. Oshie - 31. Eakin, 48. R. Smith. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin, 3. Bäckström (všichni Washington).
Anaheim - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Kesler, 35. Street - 18. Strome, 26. Richardson, rozhodující sam. nájezd Cousins. Střely na branku: 25:39. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Steet (Anaheim), 2. Keller (Arizona), 3. Kesler (Anaheim).