Washington - Florida 5:6 SNVrána si připsal gól a asistenci, Washington však padl

Washington

Hokejista Jakub Vrána vstřelil gól a na další přihrál v utkání NHL mezi jeho Washingtonem a Floridou, byli to však Panteři, kdo se nakonec radoval z výhry 6:5 po nájezdech.

Jakub Vrána slaví gól proti Floridě.

Velmi divoký zápas byl k vidění ve Washingtonu, kam přijela Florida. Hosté si během první třetiny vypracovali vedení 4:1, přičemž góly Dadonova a Scevioura na 2:1, respektive 3:1 padly po opravdu zdařilých kombinacích v útočném pásmu. U trefy washingtonského Ellera pak byla připsána druhá asistence Michalu Kempnému.

Domácí se před druhou dvacetiminutovkou uchýlili k výměně v brankovišti, kde Bradena Holtbyho nahradil Phoenix Copley. A především začalo dařit Jakubu Vránovi, který nejprve od modré čáry našel Bretta Connollyho, což znamenalo snížení na 2:4. Další gól Capitals přidal odchovanec Letňan sám, když dokázal skórovat z voleje po Ellerově pasu v přečíslení.

Tři minuty po polovině zápasu pak Devante Smith-Pelly srovnal z dorážky na 4:4, což ke střídání brankářů vyprovokovalo pro změnu Pantery, takže Michael Hutchinson převzal místo Jamese Reimera. Také u hostů nový impulz zabral a ještě před druhou sirénou jim vrátil vedení Huberdeau.

Třetí třetina již tak bohatá na góly nebyla. Capitals se však dočkali srovnání na 5:5, když při závěrečné hře bez brankáře uspěl v závaru před brankou Bäckström, jenž zužitkoval Ellerovu parádní přihrávku od zadního hrazení.

Washington měl poté navrch v prodloužení, kdy Orlov dokonce trefil tyč. Florida však nebezpečné situace ustála a nakonec mohla slavit výhru po samostatných nájezdech.

Dubnyk dotáhl Minnesotu k výhře

Kanadský gólman Devan Dubnyk propustil jedinou z 34 střel Dallasu a výrazně tak přispěl k vítězství Minnesoty 3:1 nad Dallasem. V tomto utkání padly všechny branky až ve třetí třetině, když na zásah Jasona Spezzy odpověděli hosté třemi góly během necelých deseti minut. Postupně skórovali Dumba, Suter a Parise.

Michael Frolík opět nechyběl v sestavě Calgary, proti Nashvillu si však žádný bod nepřipsal a jeho Calgary prohrálo 3:5. Další Čech v týmu Plamenů, brankář David Rittich, sledoval zápas jen z lavičky.

Výsledky NHL
Washington - Florida 5:6 po sam. nájezdech (1:4, 3:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Carlson (Kempný), 22. Connolly (Vrána), 29. Vrána, 34. Smith-Pelly, 59. Bäckström - 40. a rozhodující nájezd Huberdeau, 11. Trocheck, 16. Dadonov, 17. Sceviour, 19. J. McCann. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Huberdeau (oba Florida), 3. Eller (Washington).
Dallas - Minnesota 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 41. Spezza - 50. Dumba, 53. Suter, 59. Parise. Střely na branku: 34:36. Diváci: 18.346. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Suter (oba Minnesota), 3. Bishop (Dallas).
Calgary - Nashville 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 19. E. Lindholm, 33. M. Tkachuk, 43. Bennett - 1. R. Johansen, 25. C. Smith, 35. Fiala, 47. Rinaldo, 60. F. Forsberg. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.725. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Ellis (oba Nashville), 3. Bennett (Calgary).