Calgary - Chicago 5:3Rutta povedeným gólem překonal Ritticha, skóroval i Frolík

Calgary

Hokejisté Jan Rutta s Michaelem Frolíkem dali po gólu v sobotním zápase NHL mezi Calgary a Chicagem, do kterého zasáhl také David Rittich. Český gólman čelil jen 15 střelám, jeho Plameny nakonec vyhrály 5:3. Gól vstřelil také Jakub Voráček, jehož Philadelphia podlehla San Jose 3:4 po prodloužení.

Jan Rutta (velvo) v souboji s Matthew Tkachukem.

Parádní akcí na sebe upozornil obránce Chicaga Jan Rutta, který se šikovně uvolnil za kruhy a krásnou střelou zápěstím překonal svého krajana. Jestřábi tak odcházeli do kabin po první třetině s vedením 2:1.

Zato gól Michaela Frolíka v závěrečné dvacetiminutovce patřil spíše k těm kuriózním. Kladenský odchovanec přihrával od zadního mantinelu, jenže Anisimov velmi nešťastně srazil kotouč do vlastní brány.

Vegas sici v minulé sezoně došlo až do finále, jenže v tomto ročníku se trápí. V noci na neděli však zdolalo Carolinu 3:0. Na první trefě Zlatých rytířů měl velký podíl Tomáš Hyka, jenž vybojoval kotouč za bránou, aby následně mohl skórovat nehlídaný Brad Hunt.

Duel mezi Nashvillem a Bostonem rozhodl jediný gól. ten vstřelil už v první třetině Roman Josi. Jinak to byl spíše zápas gólmanů. Jaroslav Halák pochytal 39 pokusů soupeře, Pekka Rinne sice "jen" 26, ale na těsnou výhru to bohatě stačilo. Za poražené nastoupili čeští Davidové Krejčí s Pastrňákem.

Eric Staal vstřelil svůj 400. gól v NHL a pomohl tak Minnesotě k výhře 5:1 v St. Louis. Michal Kempný a Dmitrij Jaškin si připsali po asistenci, jejich Washington však podlehl hostům z Dallasu 3:4, když rozhodující branku vstřelil v prodloužení Jason Dickinson.

Toronto získalo cenné vítězství 5:0 nad Pittsburghem, když Javorové listy těžily i ze skvělé práce ofenzivního zadáka Morgana Riellyho, který vstřelil dva góly. Fredrik Andersen zlikvidoval všech 31 střel Tučňáků, v jejichž dresu nechyběl Dominik Simon.

Další čisté konto se urodilo v klání New Yorku Islanders proti New Jersey. Thomas Greiss v brance Ostrovanů přispěl k výhře 5:0 35 zákroky.

Asistence Martina Frka nestačila Detroitu k bodovému zisku proti Edmontonu, který si odvezl výhru 4:3. Ondřej Palát chyběl v sestavě Tampy Bay kvůli lehčímu zranění, jež si přivodil při blokování střely v souboji s Vegas. Tampa i bez českého forvarda vyhrála 4:1.

Buffalo přejelo Ottawu v poměru 9:2. Hned na první gól přihrával Vladimír Sobotka. Český reprezentant založil povedený protiútok, na jehož konci se prosadil dělovkou od modré čáry Kyle Okposo.

Jakub Voráček skóroval v utkání proti San Jose, když gólem z mezikruží srovnával ve druhé třetině na 2:2. Jeho Letci však prohráli 3:4 po prodloužení. Za vítěze si připsal jednu asistenci Tomáš Hertl.

Výsledky NHL
Buffalo - Ottawa 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)
Branky: 7. a 26. Skinner, 15. a 28. Pominville, 6. Okposo (Sobotka), 26. Girgensons, 28. Sheary, 46. Berglund, 54. Mittelstadt - 27. M. McCormick, 55. Ceci. Střely na branku: 29:41. Diváci: 17.881. Hvězdy utkání: 1. Pominville, 2. Skinner, 3. Eichel (všichni Buffalo).
Montreal - Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 1. Domi - 14. a 41. Stamkos, 17. J.T. Miller, 56. Gourde. Střely na branku: 35:36. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos, 3. Stralman (všichni Tampa Bay).
Detroit - Edmonton 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 15. De La Rose, 40. DeKeyser (Frk), 59. Bertuzzi - 35. a 49. Brodziak, 1. Caggiula, 22. Chiasson. Střely na branku: 26:42. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. De La Rose (Detroit), 3. Brodziak (Edmonton).
NY Islanders - New Jersey 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Eberle, 56. B. Nelson, 60. Mayfield. Střely na branku: 33:35. Diváci: 11.901. Hvězdy utkání: 1. Greiss, 2. B. Nelson, 3. Eberle (všichni Islanders).
Pittsburgh - Toronto 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 32. a 56. Rielly, 10. Tavares, 21. Marleau, 60. Hyman. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.638. Hvězdy utkání: 1. Rielly, 2. Andersen, 3. Tavares (všichni Toronto).
St. Louis - Minnesota 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Ryan O'Reilly - 5. E. Staal, 6. Seeler, 19. J.T. Brown, 36. Dumba, 50. Fehr. Střely na branku: 16:45. Diváci: 17.767. Hvězdy utkání: 1. Seeler, 2. Jordan Greenway, 3. Dumba (všichni Minnesota).
Nashville - Boston 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 15. Josi. Střely na branku: 40:26. Diváci: 17.535. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Josi, 3. Bonino (všichni Nashville).
Vegas - Carolina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 15. B. Hunt (Hyka), 23. Reaves, 44. W. Carrier. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18.328. Hvězdy utkání: 1. M.-A. Fleury, 2. B. Hunt, 3. W. Carrier (všichni Vegas).
Calgary - Chicago 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 5. a 54. Monahan, 39. M. Tkachuk, 56. Frolík, 60. Backlund - 14. Toews, 20. Rutta, 33. Saad. Střely na branku: 41:15. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval třikrát z 15 střel a měl úspěšnost zákroků 80 procent. Diváci: 18.143. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. J. Gaudreau, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).
Washington - Dallas 3:4 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 21. Bäckström (Kempný), 33. Connolly (Jaškin), 48. Kuzněcov - 11. Spezza, 12. T. Pitlick, 31. Jamie Benn, 64. Jason Dickinson. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Jason Dickinson, 2. Spezza (oba Dallas), 3. Bäckström (Washington).
San Jose - Philadelphia 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 4. a 61. Meier (na první Hertl), 31. Pavelski, 56. Thornton - 1. Patrick, 17. Weal, 40. Voráček. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Meier, 2. Labanc, 3. Thornton (všichni San Jose).
Los Angeles - Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Iafallo, 31. Carter, 48. Kopitar, 49. D. Brown - 41. Werenski. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Carter, 2. D. Brown, 3. J. Campbell (všichni Los Angeles).