Hertl po ráně do hlavy nedohrál zápas NHL

San Jose

Tomáš Hertl pomohl San Jose zdolat Philadelphii 4:3 po prodloužení. Při rozhodující brance přitom už nebyl na ledě, protože po tvrdém hitu obránce Christiana Folina musel ve 33. minutě zamířit do šaten.

Tomáš Hertl mezi hráči Nashvillu.

Kouč domácích Peter DeBoer odmítl specifikovat zranění českého útočníka. Odchovanec Slavie předtím stihl asistovat u gólu San Jose, když ve čtvrté minutě šikovně přihrál z rohu kluziště nepokrytému Timu Meierovi a švýcarský mladík srovnal na 1:1.

Pro Hertla to byl už čtrnáctý bod v sezoně. Rodák z Prahy dosud ve čtrnáctí střetnutích vstřelil pět branek a u devíti asistoval.

Pro tým Žraloků se tak jedná o dost citelnou ztrátu. Hertlovi dosud patřilo místo na levém křídle druhé lajny vedle Logana Couturea a Tima Meiera, do hry chodil při přesilovkách a oslabeních, v průměru tak hrál přes 18 minut na zápas.