Boston - NY Islanders 2:1 SNPastrňák asistoval u výhry Bostonu, Ruttův gól Chicago nezachránil

New York/Praha

Hokejisté Tampy Bay vyhráli na domácím ledě nad Buffalem 5:4 a jednou asistencí jim k tomu pomohl český útočník Ondřej Palát. Gól si připsal obránce Jan Rutta z Chicaga, jeho krajan a spoluhráč David Kämpf bral dvě asistence. Chicago ale stejně prohrálo přestřelku ve Winnipegu 5:6. Další kanadský bod má i hvězda Bostonu David Pastrňák. Ten se asistencí podílel na přesilovkové trefě Brada Marchanda, Bruins pak vyhráli nad NY Islanders 2:1 po samostatných nájezdech. Pastrňák ve druhé sérii nájezdů neuspěl.

Hokejisté New Yorku Islanders Johnny Boychuk (55) a Nick Leddy (2) si dávali na českého útočníka Bostonu Davida Pastrňáka pořádný pozor. Česká hvězda si ale stejně připsala asistenci u gólu Marchanda.

Boston nevstoupil do utkání nejlépe a v první třetině nabral manko. To dokázal vymazat ve 32. minutě při přesilové hře, kdy Bradu Marchandovi přihrál David Pastrňák. Připsal si tak jubilejní desátou asistenci v sezoně a celkově je na 29 kanadských bodech.

Duel za stavu 1:1 dospěl až do samostatných nájezdů, ve druhé sérii dostal šanci i mladý Čech, ale neuspěl. Nakonec ale mohli Bruins slavit, když o jejich vítězství rozhodl ve čtvrté sérii Ryan Donato.

Tampa Bay odehrála s Buffalem zápas plný zvratů. Vedla 1:0, prohrávala 1:2, vedla 3:2, prohrávala 3:4, aby nakonec slavila těsné vítězství. To týmu Lightning vystřelil nakonec v 55. minutě útočník Cedric Paquette parádní ranou do horního růžku. Na gólové akci měl asistencí podíl i český útočník Ondřej Palát.

Ottawští Senátoři si doma poradili se slavnými Rangers z New Yorku 3:0. Hosté, v jejichž sestavě nechyběl český útočník Filip Chytil, nabrali rozhodující manko už v první dvacetiminutovce, kde dvakrát inkasovali. Když se pak krátce před druhou přestávkou trefil Senátor Duchene, nebylo co řešit a Ottawa v pohodě dovedla duel k vítězství.

Duel Columbusu s Minnesotou sice orámovaly dvě trefy hostujících Wild, jenže mezi tím se čtyřikrát trefili hráči Blue Jackets, a tak slaví vítězství 4:2. Radovat se z něj mohl i český útočník Lukáš Sedlák.

Nashville doma prohrál podruhé v řadě, přitom předtím byl před vlastním publikem skoro měsíc bez porážky. Tentokrát si na led Predátorů dojela pro body Arizona a zvítězila 3:0.

Pořádnou přestřelku nabídl fanouškům duel Winnipegu s Chicagem, který skončil 6:5. Tým Jets, v jehož dresu opět zářil dvougólový střelec Patrik Laine, vedl už 6:3, nakonec ale bral i těsné vítězství. V barvách poražených byli vidět Češi. Obránce Jan Rutta vstřelil svůj druhý gól v sezoně, útočník David Kämpf si připsal dvě asistence.

Hvězdný večer Seveřanů v barvách Winnipegu pak podtrhl hattrickem mladý Dán Nikolaj Ehlers. Tři asistence posbírali jeho parťáci z útoku. Blake Wheeler a Mark Scheifele.

Olejáři z Edmontonu si na domácím ledě poradili s Los Angeles, když zvítězili 3:2. Krále z LA složil na lopatky v 58. minutě vyrovnané bitvy přesným zásahem Klefborn.

Vancouver před vlastním publikem nestačil na Rytíře z Vegas a prohrál 3:4, i když soupeře přestřílel 36:31. Na straně Canucks dal dva góly Boeser, u hostů byl stejně úspěšný Pacioretty.

Výsledky zápasů NHL
Boston - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Marchand (Pastrňák), rozhodující sam. nájezd Donato - 13. A. Lee. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Donato, 2. T. Rask, 3. Marchand (všichni Boston)
Columbus - Minnesota 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 14. Hännikäinen, 22. Atkinson, 25. Riley Nash, 32. Panarin - 8. Mikael Granlund, 33. Parise. Střely na branku: 29:25. Diváci: 15 210. Hvězdy zápasu: 1. Riley Nash, 2. Dubois, 3. Hännikäinen (všichni Columbus)
Ottawa - NY Rangers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Batherson, 15. Pääjärvi, 37. Duchene. Střely na branku: 34:27. Diváci: 10 921. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Anderson, 3. Batherson (všichni Ottawa)
Tampa Bay - Buffalo 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)
Branky: 3. Girardi, 11. Killorn, 16. Kučerov, 45. Stamkos, 55. Paquette (Palát) - 10. a 26. S. Reinhart, 9. Girgensons, 43. T. Thompson. Střely na branku: 37:22. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. S. Reinhart (Buffalo)
Nashville - Arizona 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 22. Keller, 40. Schmaltz, 52. Richardson. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.165. Hvězdy zápasu: 1. Hill, 2. Schmaltz, 3. Keller (všichni Arizona).
Winnipeg - Chicago 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)
Branky: 4., 22. a 50. Ehlers, 2. a 42. Laine, 22. Trouba - 4. Krüger, 9. Hayden (Kämpf), 30. Rutta (Kämpf), 54. Kahun, 58. Anisimov. Střely na branku: 33:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Wheeler, 3. Laine (všichni Winnipeg)
Edmonton - Los Angeles 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Puljujärvi, 10. Chiasson, 58. Klefbom - 14. D. Brown, 20. J. Carter. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Klefbom (oba Edmonton), 3. Doughty (Los Angeles)
Vancouver - Vegas 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky: 10. a 49. Boeser, 43. Edler - 24. a 42. Pacioretty, 14. Carrier, 54. W. Karlsson. Střely na branku: 36:31. Diváci: 16 880. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty (Vegas), 2. Boeser, 3. Horvat (oba Vancouver)