Netradiční dovršení hattricku. Nestřílel, puk v brance neskončil, přesto sudí gól uznali

Snadnější gól snad ve své kariéře ještě nevstřelil. A nepotřeboval přitom ani vystřelit na branku, aby puk přešel čáru a skončil v kleci. Dánský útočník Winnipegu Nikolaj Ehlers dovršil v utkání NHL na ledě San Jose hattrick hodně netradičním způsobem.

Nikolaj Ehlers z Winnipegu oslavuje jeden ze svých tří gólů proti San Jose.

Ehlers v 57. minutě zlomil svým druhým gólem v utkání nerozhodný stav 3:3 a domácí Žraloci i s Čechy Šimkem, Hertlem a Radilem v sestavě ve snaze o vyrovnání sáhli v závěru třetí třetiny ke hře bez brankáře.

Jenže v útočném pásmu ztratili kotouč, kterého se následně chopil Ehlers a podél levého mantinelu mířil vstříc opuštěné brance soupeře. Rodáka z Aalborgu ovšem ve středním pásmu poslal hákováním k ledu Joe Pavelski, takže Ehlers nestihl zakončit.

Nakonec to ale nevadilo, protože hlavní sudí uznal gól jako technický, neboť nebýt faulu by ho nejspíš Ehlers sám dosáhl.

Ehlers tak mohl slavit svůj druhý hattrick za poslední tři týdny, toho prvního dosáhl 29. listopadu při výhře 6:5 nad Chicagem.