Boston - Nashville 5:2Pastrňák řádil! Český útočník režíroval výhru Bostonu, Gudas se popral

Lukáš Radil vstřelil svůj třetí gól v sezoně. K výhře Washingtonu 4:0 nad Ottawou přispěli jedním gólem Jakub Vrána a Michal Kempný. Gólman Colorada Pavel Francouz se dočkal svého prvního startu v NHL. Do branky se postavil na druhou polovinu utkání s Arizonou a inkasoval jediný gól. David Pastrňák třemi body režíroval vítězství Bostonu 5:2 nad Nashvillem. V dalším utkání NHL bodoval i Jakub Voráček. Svou asistencí však pouze mírnil porážku Philadelphie s Columbusem (3:4). V tomtéž zápase se také popral obránce Radko Gudas.

David Pastrňák (88) s Bradem Marchandem (63) oslavují gól Bostonu. Vpravo právě překonaný brankář Nashvillu Pekka Rinne (35).

Dvaadvacetiletý talentovaný útočník všechny své body posbíral ve třetí třetině, ve které Bruins vstřelili čtyři z pěti branek. Dvakrát Pastrňák asistoval v přesilové hře. Na konci první akce byl navrátilec do sestavy Bruins Patrice Bergeron, který svou druhou brankou v zápase dosáhl na 300. branku v NHL. Při další početní výhodě nabil Pastrňák Marchandovi.

Svůj 23. gól v sezoně vstřelil Pastrňák necelých šest minut před koncem třetí třetiny, když společně s Marchandem ujeli obraně Predátorů. I když havířovskému rodákovi střela úplně nesedla, zastavila se až v síti. Za svůj výkon byl Pastrňák oceněn třetí hvězdou zápasu.

Český šikula bodoval ve třetím zápase v řadě a za tu dobu nastřádal 8 bodů za dvě branky a šest asistencí. Stejně dlouhá je i momentální série Bostonu v počtu vítězství.

Osmnáctá asistence Jakuba Voráčka jen mírnila domácí porážku Philadelphie s Columbusem, v jehož dresu ryšavý forvard před deseti lety začínal svou kariéru v NHL.

Devětadvacetiletý útočník měl prsty ve třetím gólu Flyers. Letci ve snaze srovnat dvougólové manko odvolali gólmana a výhodu jednoho muže na ledě přetavili ve snižující branku. Ve skrumáži před brankou došlo k několika dorážkám. Ujala se až ta z hole Jamese van Riemsdyka.

Už ve 13. minutě byl vidět další český hokejista v dresu Philadelphie. Obránce Radko Gudas se totiž popral s Brandonem Dubinskym.

Urostlý bek vyfasoval za potyčku kromě pětiminutového trestu i dvě minuty za nedovolené branění. To hostující Dubinky dostal od rozhodčích i osobní desetiminutý trest.

Alexandr Radulov povedenou ranou zápěstím deset sekund před koncem prodloužení rozhodl o výhře Dallasu 2:1 na ledě Minnesoty. Úctyhodných 39 zákroků Matta Murrayho a tři asistence Sidneyho Crosbyho rozhodly o vítězství Pittsburghu 3:0 v Carolině.

Za Washington skórovai Češi

Čisté konto udržel také Phoenix Copley, jenž zastavil 35 střel Ottawy. Na 3:0 zvyšoval pro Washington Jakub Vrána, který uspěl při napadání v soupeřově obranném pásmu. Konečnou podobu skóre na 4:0 stanovil šťastným gólem po nahození od modré čáry Michal Kempný.

Linus Ullmark byl dalším gólmanem, který zůstal po celý zápas nepřekonán. Jeho 40 zákroků vedlo k výhře Buffala nad Anaheimem 3:0. Toronto zdolalo před svými fanoušky New York Rangers 5:3. Hvězdou zápasu byl vyhlášen autor dvou gólů Mitchell Marner.

Radilův třetí gól v NHL, Francouzův debut

Dvě trefy Brada Richardsona v závěru klání s Coloradem znamenaly výsledek 6:4 ve prospěch Arizony. Do branky Lavin se poprvé postavil Pavel Francouz, který za nepříznivého stavu 1:4 nahradil Grubauera. Z následujích 22 střel propustil za svá záda jedinou (poslední gól Arizony už padl při hře v šesti), utkání tak dokončil s parádní úspěšností 95,5 %.

Ani gól Lukáše Radila nestačil Žralokům na výhru proti Los Angeles. Králové zvítězili 3:2 po prodloužení, když jejich první a poslední branku vstřelil Ilja Kovalčuk. Radil se prosadil šikovnou tečí prudké přihrávky Tima Meiera.

Montreal vyhrál nad Vegas 4:3 po prodloužení. St. Louis zvítězilo nad Calgary 3:1.

Výsledky NHL
Boston - Nashville 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Branky: 16. a 42. Bergeron (na druhou Pastrňák), 52. Marchand (Pastrňák), 55. Pastrňák, 59. Kuraly - 14. R. Johansen, 50. Turris. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Pastrňák (všichni Boston).
Philadelphia - Columbus 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 20. Couturier, 28. Varone, 59. J. van Riemsdyk (Voráček) - 30. a 34. Atkinson, 16. Werenski, 40. Panarin. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.311. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Panarin, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).
Detroit - Florida 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 30. Vanek - 4. Hoffman, 18. Dadonov. Střely na branku: 34:23. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Huberdeau, 3. Dadonov (všichni Florida).
Vegas - Montreal 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 17. a 34. Pirri, 25. Marchessault - 4., 29. a 59. Danault, 62. Byron. Střely na branku: 26:47. Diváci: 18.173. Hvězdy zápasu: 1. Pirri (Vegas), 2. Danault (Montreal), 3. McNabb (Vegas).
San Jose - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 51. Radil, 60. Pavelski - 46. Iafallo, 5. a 63. Kovalčuk. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kovalčuk (Los Angeles), 2. E. Karlsson (San Jose), 3. Iafallo (Los Angeles).
Calgary - St. Louis 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. M. Tkachuk - 5. D. Perron, 12. Bozak, 42. Sundqvist. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.683. Hvězdy zápasu: 1. D. Perron, 2. Allen (oba St. Louis), 3. J. Gaudreau (Calgary).
Edmonton - Tampa Bay 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Branky: 11. Nugent-Hopkins, 23. Chiasson, 47. Draisaitl - 18. a 56. Stamkos, 45. a 59. Tyler Johnson, 34. Kučerov, 35. J.T. Miller. Střely na branku: 28:45. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. McDavid (Edmonton), 3. Stamkos (Tampa Bay).
Buffalo - Anaheim 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Dahlin, 52. J. Skinner, 59. Sheary. Střely na branku: Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. J. Skinner, 3. Dahlin (všichni Buffalo).
Toronto - NY Rangers 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky: 53. a 60. Marner, 3. Marleau, 42. Johnsson, 46. Rielly - 36. Pionk, 47. K. Hayes (Chytil), 57. Kreider. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.466. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Rielly (oba Toronto), 3. Pionk (NY Rangers).
Ottawa - Washington 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 2. Connolly, 18. Niskanen, 30. Vrána, 34. Kempný. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15.605. Hvězdy zápasu: 1. Copley, 2. Connolly (oba Washington), 3. Paul (Ottawa).
Carolina - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 24. a 40. Guentzel, 9. Letang. Střely na branku: 39:32. Diváci: 16.264. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Guentzel, 3. M. Murray (všichni Pittsburgh).
Minnesota - Dallas 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 58. Zucker - 42. Jamie Benn, 65. Radulov. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.074. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Dallas), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. B. Bishop (Dallas).
Vancouver - Winnipeg 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky: 59. Scheifele. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.028. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Markström (Vancouver).
Arizona - Colorado 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky: 57. a 60. Richardson, 9. Pánik, 20. Stepan, 23. Ch. Fischer, 29. Garland - 19. a 48. Kerfoot, 46. Landeskog, 52. MacKinnon. Střely na branku: 39:28. Brankář Pavel Francouz (Colorado) odchytal 29:15 minut, inkasoval jednou z 22 střel a měl úspěšnost zákroků 95,5 procent. Diváci: 13.896. Hvězdy zápasu: 1. Richardson, 2. Pánik, 3. Garland (všichni Arizona).