Columbus - Toronto 2:4Toronto zvítězilo popáté v řadě

Toronto/Praha

Hokejisté Toronta zdolali v pátečním duelu NHL Columbus 4:2 a zvítězili v pátém zápase po sobě. Střední útočník John Tavares k tomu přispěl dvěma góly a jeho spoluhráč z formace Mitchell Marner brankou a dvěma přihrávkami. Blue Jackets neuspěli po pěti utkáních. Do pátečního programu nezasáhl žádný český hráč.

Torontský útočník Mitchell Marner (16) oslavuje s Austonem Matthewsem (34) vítězný gól v utkání s Columbusem.

Základ výhry Maple Leafs položil v první třetině John Tavares, který nejprve ve třetí minutě otevřel skóre. Krátce nato srovnal stav Foligno, před koncem třetiny se ale znovu trefil Tavares. Na 3:1 ve druhé části zvýšil Mitch Marner, Toronto pak bez výrazných komplikací dovedlo utkání k vítězství 4:2.

Pro veterána v dresu Maple Leafs Patricka Marleaua bylo utkání už jeho 1613. v NHL. Devětatřicetiletý kanadský forvard se tak dostal přes Raye Bourquea na 10. místo v historickém pořadí odehraných zápasů.

Pátou výhru z posledních šesti soubojů oslavili New York Islanders, kteří přehráli Ottawu 6:3. Nejlepší nováček minulé sezony Mathew Barzal se na úspěchu Newyorčanů podílel třemi body za dvě trefy a nahrávku.

I bez zraněné jedničky Careyho Price (zranění v dolní části těla) si Montreal poradil s Floridou na jejím ledě 5:3. V dresu vítězných Canadiens dvakrát skóroval slovenský útočník Tomáš Tatar.

NHL:
Florida - Montreal 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 9. Borgström, 14. Malgin, 59. Yandle - 1. a 49. Tatar, 3. Deslauriers, 56. Lehkonen, 60. Drouin. Střely na branku: 26:28. Diváci: 19.512. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen, 2. Tatar (oba Montreal), 3. Borgström (Florida).
Columbus - Toronto 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 5. N. Foligno, 59. Panarin - 3. a 19. Tavares, 30. Marner, 54. F. Gauthier. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18.963. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Marner, 3. Sparks (všichni Toronto).
NY Islanders - Ottawa 6:3 (0:1, 2:2, 4:0)
Branky: 45. a 53. Barzal, 24. Josh Bailey, 38. Lee, 43. Boychuk, 60. Cizikas - 17. Mark Stone, 23. Duchene, 27. Ceci. Střely na branku: 39:27. Diváci: 13.434. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Josh Bailey, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).