Calgary - Arizona 5:2NHL plná senzací! Češi měli nabito, sbírali i asistence

New York/Praha

Český útočník Michael Frolík se blýskl v NHL gólem a asistencí a pomohl Calgary k vítězství nad Arizonou 5:2. Columbus prohrál s Tampou Bay 1:5, jediným úspěšným střelcem Blue Jackets byl útočník Lukáš Sedlák. Washington vyhrál v Los Angeles 3:2 a asistenci si připsal útočník vítězů Jakub Vrána. Žraloci ze San Jose doma prohráli s Bostonem 5:6 v prodloužení. Jednu asistenci zaknihoval v barvách Žraloků Radim Šimek, hned tři áčka pak má bostonský David Krejčí. V duelu Chicaga s Ottawou bylo k vidění hned patnáct branek (8:7). Pět kanadských bodů si připsal útočník Tampy Nikita Kučerov a také Američan Alex DeBrincat v barvách Chicaga.

Útočník Calgary Flames Michael Frolík (vlevo) slaví gól v utkání NHL proti Arizoně.

Hokejisté Calgary zvítězili na domácím ledě nad Arizonou 5:2 a hodně vidět byl Michael Frolík. Hosté dvakrát dokázali vymazat vedení Plamenů, ale když inkasovali krátce před koncem druhé třetiny třetí branku, začal kanadský celek mířit k úspěchu.

Navíc začal úřadovat český útočník Frolík. Ve 46. minutě pojistil náskok domácích, když dostal ideální přihrávku a sám před gólmanem nezaváhal. V 59. minutě asistoval u posledního zásahu Plamenů na 5:2. Jen ze střídačky jistil vítězství český gólman David Rittich, jenž nechytal třetí utkání v řadě.

Columbusu se před vlastním publikem nevedlo. Jediný gól domácích vstřelil český útočník Sedlák až necelé dvě minuty před koncem za stavu 0:5.

Do třetí části vstupovali hosté s třígólovým náskokem, který během 34 sekund 41. minuty zvýraznil dvěma zásahy Brayden Point. "Ty dvě (Pointovy) branky rozhodly zápas. Na začátku třetí části jsme cítili, že bychom mohli uspět, ale ty dva góly nemůžete dopustit," řekl Sedlák.

"Tampa Bay hraje velmi dobře do obrany. Pár šancí jsme si vytvořili, ale nic stoprocentního. Pořád je ale musíme zužitkovat a nesmíme dopustit, aby jim k vedení 2:0 stačily dva brejky a šest střel," narážel českobudějovický odchovanec na skutečnost, že po úvodním dějství vedlo floridské mužstvo zásluhou Kučerova o dvě branky, přestože ho Blue Jackets přestříleli 20:6.

Hvězdou zápasu byl ruský útočník Tampy Nikita Kučerov, jenž dal dva góly v první třetině a v dalším průběhu k nim přidal i tři asistence u zbývajících zásahů vítězů. Český útočník Ondřej Palát se v dresu Tampy neprosadil.

Neskutečná přestřelka se rozjela v utkání Chicaga s Ottawou. V první třetině padlo devět branek a domácí vedli 5:4. Však také v kleci nevydržel ani jeden z gólmanů ani do konce úvodní části hry. Domácí Delia se poroučel na střídačku v čase 7:55 po druhém inkasovaném gólu (stav byl 2:2). Brankář hostů Nilsson to na ledě vzdal poté, kdy v čase 13:22 lovil čtvrtý touš ze své sítě.

Střelecký apetit oběma celkům vydržel i dál, i když skóre už tak divoce nenarůstalo. Hattrickem a dvěmi asistencemi se v dresu Blackhawks blýskl Američan Alex DeBrincat. Zápas nakonec vyhrálo Chicago 8:7.

Colorado si budovalo od začátku náskok v duelu s Rytíři z Vegas. Hubené vedení 1:0 po první části hry tým Avalanche navýšil o další gól ve druhé třetině a stejnou porci přidal i v závěrečné dvacetiminutovce.

Králové z Los Angeles doma nestačili na Washington, když prohráli 2:3. Dva góly vítězů vstřelil nejlepší Rus v historii NHL - Alexandr Ovečkin. Vždy se prosadil při přesilových hrách, u první trefy mu asistoval český útočník Jakub Vrána.

Druhý z Čechů v barvách vítězných Capitals, obránce Michal Kempný, se do statistik zapsal jen vyloučením na dvě minuty za hákování.

V duelu San Jose s Bostonem o sobě dal jako první vědět český útočník Žraloků Tomáš Hertl, když se nechal v 11. minutě vyloučit ze nebezpečnou hru vysokou holí. Přesilovku však Boston nevyužil. Druhou početní převahu už ale Bruins zúročili a získali po zásahu Kruga vedení, když si asistenci připsal útočník David Krejčí.

Náskok hostů ještě do první přestávky navýšil slovenský bek Zdeno Chára a americký útočník Karson Kuhlman. U jeho gól pak znovu asistoval Čech Krejčí. Tři sekundy před koncem první třetiny však San Jose korigovalo výsledek a bylo jasné, že zápas nevzdalo.

To se potvrdilo ve druhé dvacetiminutovce, kterou Žraloci pro změnu vyhráli 3:1, a začínalo se vlastně od nuly. U třetího gólu domácích asistoval Radim Šimek. I v této části hry domácím tým udeřil v úplném závěru. Na 4:4 srovnal v čase 39:35 proměněným nájezdem Couture.

Ve třetí třetině vedli poprvé v utkání domácí, ale nebylo jim přáno dotáhnout duel do vítězného konce. Boston v 59. minutě vymazal gólové manko a v prodloužení  rozhodl McAvoy, když mu přihrál David Krejčí. Ten bodoval v NHL ve čtvrtém utkání v řadě.

Výsledky zápasů NHL
Calgary – Arizona 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 2. D. Ryan, 32. Giordano, 37. Czarnik, 46. Frolík, 59. Backlund (Frolík) - 27. Garland, 35. Weal. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 985. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Smith, 3. R. Andersson (všichni Calgary)
Columbus – Tampa Bay 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 59. Sedlák - 12. a 15. Kučerov, 41. a 41. B. Point, 40. Stamkos. Střely na branku: 40:20. Diváci: 16 411. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Vasilevskij, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).
Chicago – Ottawa 8:7 (5:4, 2:1, 1:2)
Branky: 4., 6. a 29. DeBrincat, 13. P. Kane, 14. D. Strome, 15. Saad, 31. Forsling, 44. J. Toews - 8. a 22. Colin White, 50. a 55. Chabot, 3. B. Ryan, 3. Balcers, 18. Mark Stone, Střely na branku: 42:38. Diváci: 21 388. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Colin White (Ottawa).
Colorado – Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Jost, 26. Agozzino, 47. Calvert. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17 808. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Agozzino, 3. Jost (všichni Colorado).
San Jose – Boston 5:6 v prodloužení (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 20., 37. a 54. Thornton (na druhou Šimek), 23. Pavelski, 40. Couture, - 14. Krug (Krejčí), 17. Chára, 19. Kuhlman (Krejčí), 27. DeBrusk, 59. Ch. Wagner, 64. McAvoy (Krejčí). Střely na branku: 38:20. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. McAvoy (Boston)
Los Angeles - Washington 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 49. Iafallo, 60. Kovalčuk - 12. a 36. Ovečkin (na první Vrána), 13. Connolly. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson (oba Washington), 3. D. Brown (Los Angeles)