Šmíd si zahrál Utkání nadějí NHL

24. ledna 2007 16:34 - EDMONTON

Zatímco loni čekal český hokejový obránce Ladislav Šmíd marně na šanci v NHL v dresu Anaheimu, na začátku sezóny patřil k nejvytíženějším hráčům posledního finalisty Stanleyova poháru z Edmontonu. Dvacetiletý zadák upoutal v prestižní soutěži natolik, že si mohl v úterý v Dallasu zahrát v Utkání nadějí NHL.

Mighty Ducks na Šmída obětovali v roce 2004 svou první volbu draftu, celkově si ho vzali jako devátého v pořadí, ale talentovaný bek z Frýdlantu po roce stráveném na farmě odešel hledat štěstí jinam. Stal se totiž součástí rozsáhlé výměny poté, co vyhlášený obránce Chris Pronger požádal o odchod z Edmontonu a Oilers se nakonec dohodli s Anaheimem.

"Bylo to trošku zklamání, protože jsem neměl žádné zkušenosti v NHL, neměl jsem na kontě jediný zápas, a už jsem byl vyměněný. Byla to taková zvláštní zkušenost," řekl Šmíd v rozhovoru se zámořskými novináři.

Změna mu prospěla

Brzy však poznal, že mu změna přišla k duhu. "Zjistil jsem si něco o Oilers, mluvil jsem s generálním manažerem Kevinem Lowem i svou rodinou. Ti mi řekli, že je to velká šance," vzpomínal syn bronzového medailisty z olympijských her v Innsbrucku z roku 1964 Ladislava Šmída staršího.

V dosavadních 44 zápasech strávil na ledě průměrně téměř 18 minut na utkání a zaznamenal pět asistencí. "Přišel jsem do Edmontonu a začátek sezony byl dobrý, protože jsem se dostal do týmu. Byl jsem šťastný. Je to jiná úroveň hokeje a jsem hrozně rád, že můžu v NHL hrát," dodal Šmíd, jenž před odchodem do zámoří v roce 2005 oblékal dres Liberce.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..