Detroit - Minnesota 2:3Hronek měl dva body, Detroit ale opět padl a chystá se tasit další českou zbraň

Detroit/Praha

Hokejisté Detroitu podlehli v NHL 2:3 Minnesotě. V dresu poražených zapsal dvě gólové přihrávky Filip Hronek. Český obránce bodoval v sedmi z posledních deseti utkání. Trenér Red Wings oznámil, že v neděli v sestavě bude i Filip Zadina. Calgary navýšilo vedení na čele Paficifické divize, když porazilo 2:1 Anaheim, v brance namísto Davida Ritticha znovu nastoupil Mike Smith, jenž vychytal čtvrtou výhru v řadě.

Útočník Detroitu Dylan Larkin (71) z Detroitu zaváží puk do pásma Minnesoty, v pozadí Lukáš Hronek (17).

Hronek si v NHL drží slušnou produktivitu, po návratu z farmy má ve třech zápasech stejný počet bodů. Ani jeho příspěvek však neodvrátil čtvrtou prohru Red Wings v řadě.

Minesota na ledě Detroitu vedla po brankách Kunina a Greenwaye 2:0 po první třetině. Po Hronkově nahození svou tečí snížil stav Tyler Bertuzzi, Wild kontrovali v polovině zápasu brankou Erika Staala. Začátkem třetí třetiny pak na konečných 2:3 z pohledu Red Wings upravil skóre Mantha, jemuž na tvrdou střelu nabíjel Hronek.

Český bek strávil na ledě téměř 20 minut a vedle dvou kanadských měl navzdory porážce i jeden plusový bod. „Cítím se pohodlněji, znám hráče. Hraje se mi teď jednodušeji," uvedl Hronek, který hrál v přesilových hrách i oslabeních. „Mají skvělé hráče. Je šílené nechat jim čas, aby s pukem něco vymysleli," dodal k soupeřům z Minnesoty.

Trenér Detroitu Jeff Blashill, i v reakci na další prohru, hned po utkání oznámil, že premiéru v NHL v neděli proti San Jose zažije český ofenzivní talent a šestka posledního draftu Filip Zadina, kterému se na farmě v Grand Rapids poslední dobou daří, v sezoně pak má ve 44 utkáních 30 bodů (15+15).

Nosková přihrávka k výhře nepřispěla

Šňůru bez gólu utnul na patnácti zápasech finský střelec Patrik Laine, jeho dvě branky pomohly Winnipegu porazit 6:3 Vegas. Hokejisté Jets se po předchozích třech porážkách posunuli na první místo Centrální divize.

Pro Golden Knigts naopak střetnutí znamenalo třetí prohru za sebou, jednu asistenci si v jejich dresu připsal český forvard Tomáš Nosek.

Čtyři vítězství v řadě těší hokejisty Calgary, jež opět vzadu jistil obrozený Mike Smith, který pustil jen jednu střelu z 26 a pomohl Flames porazit Anaheim 2:1. Calgary má před San Jose tříbodový náskok na čele Pacifické divize.

Colorado přehrálo 5:3 Chicago. Už ve dvacátém utkání za sebou bodoval útočník Chicaga Patrik Kane. V zatím nejdelší sérii této sezony Kane nasbíral 43 bodů (17+26). Colorado vyhrálo čtvrtý z posledních pěti duelů.

Ještě na začátku týdne sbíral body v dresu Ottawy, teď ji Matt Duchene na soupisce Columbusu pomohl porazit 3:0. Ani jedna z jeho tří střel cestu do branky Senators nenašla. Ottawa už v NHL nedosáhla na gól více než 125 minut v kuse.

NHL:
Ottawa - Columbus 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. J. Anderson, 47. Atkinson, 58. Bjorkstrand. Střely na branku: 22:40. Diváci: 13.918. Hvězdy zápasu: 1. J. Anderson, 2. S. Jones, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).
Detroit - Minnesota 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 22. Bertuzzi (Hronek), 44. Mantha (Hronek) - 17. Kunin, 19. Greenway, 31. E. Staal. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kunin (Minnesota), 2. D. Larkin (Detroit), 3. Donato (Minnesota).
Chicago - Colorado 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 31. D. Strome, 40. P. Kane, 50. DeBrincat - 17. a 60. Söderberg, 39. a 55. Compher, 44. Landeskog. Střely na branku: 44:31. Diváci: 21.653. Hvězdy zápasu: 1. Compher (Colorado), 2. P. Kane (Chicago), 3. Landeskog (Colorado).
Calgary - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 22. Brodie, 57. Mangiapane - 27. D. Grant. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.960. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Brodie, 3. Backlund (všichni Calgary).
Vegas - Winnipeg 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 16. Bellemard (Nosek), 29. Theodore, 41. J. Marchessault - 40. a 47. Laine, 1. Ehlers, 2. Connor, 40. Lowry, 59. Copp. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.280. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Bellemare, 3. Theodore (oba Vegas).