Philadelphia - Pittsburgh 4:3Voráček zazářil pod otevřeným nebem a Flyers otočili utkání proti Penguins

Philadelphia/Praha

Český útočník Jakub Voráček se v utkání NHL pod širým nebem stal první hvězdou večera při výhře Philadelphie 4:3 v prodloužení nad Pittsburghem. Český hokejista měl prsty ve třech gólech Flyers, v závěru sám srovnal stav utkání a v prodloužení pak o vítězství domácích rozhodl Claude Giroux.

Hokejisté Philadelphie oslavují výhru v prodloužení v NHL Stadium Series nad Pittsburghem.

Philadephia vyhrála nad Pittsburghem při NHL Stadium Series před davem čítajícím bezmála 70 tisíc fanoušků.

Na stadionu Lincoln Financial Field ve Philadelphii, který je domovským stánkem místních hráčů amerického fotbalu, se po osmi minutách hry trefil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, o pět minut později na 1:1 srovnal Sean Couturier, když jeho gólovou akci započal ve středním pásmu Voráček.

Pittsburgh musel hrát většinu utkání se čtyřmi obránci, protože v prvním dějství odstoupili Brian Dumoulin a Kris Letang.

I tak ale Penguins později odskočili do vedení 3:1, když se v polovině utkání prosadil Justin Schultz a ve 47. minutě šťastným odrazem od lapačky brankáře Briana Elliotta útočník Jevgenij Malkin

Těsně před koncem utkání hráli Flyers přesilovku a dorážkou po Voráčkově střele snížil na 2:3 James van Riemsdyk. Pouhých 20 vteřin před koncem srovnal sám český forvard – hned po buly nachytal gólmana Matta Murrayho střelou od mantinelu a trefil se pošestnácté v sezoně. Ve druhé minutě prodloužení pak ranou z mezikruží zápas ukončil kapitán Philadelphie Claude Giroux a po třech prohrách rozhodl o vůbec prvním vítězství Flyers v duelu pod širým nebem.

Voráček titulem první hvězdy zápasu napodobil Davida Pastrňáka z Bostonu, jemuž se to v utkání na venkovním ledě povedlo také. Domácí se ve Východní konferenci dostali na sedm bodů od druhé divoké karty pro play off.

Jen z tribuny sledoval oslavy spoluhráčů potrestaný bek Radko Gudas, na druhé straně byl zdravým náhradníkem útočník Dominik Simon.

Kempný jednou asistoval

Buffalo ukončilo v NHL sérii čtyř porážek, k výhře 5:2 nad Washingtonem mu pomohl Reinhartův hattrick. V týmu Capitals si Kempný připsal asistenci.

Kempný se v 45. minutě podílel na druhé brance Capitals, kteří snížili na 2:3. Reinhart však za minutu a půl vrátil Buffalu dvougólový náskok a v závěru do prázdné branky završil hattrick. Třiadvacetiletému kanadskému centrovi se to v NHL podařilo už potřetí.

První gól hostů dal nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin. Ruský útočník se trefil v pátém zápase za sebou a vede tabulku střelců s 44 zásahy.

Chytil nebodoval

Jezdci z New Yorku rozjeli zápas parádně. Hosté sice přežili bez úhony úvodní oslabení, ale přesně ve chvíli, kdy hříšník Seney naskakoval na led vstřelil Vesey vedoucí gól Rangers. Na konci 9. minuty už to bylo 2:0, když Strome využil přesilovku. A když v čase 14:23 zvyšoval Kreider už na rozdíl tří branek, bylo jasné, kdo bude na ledě vládnout.

V prostřední dvacetiminutovce branka nepadla, na góly se muselo čekat do závěrečné části. Ďáblové dokázali korigovat na 1:3 a 2:4, ale když devatenáct sekund před koncem inkasovali pátou branku, bylo definitivně hotovo. Český útočník Filip Chytil se v dresu vítězů neprosadil.

Série Krejčího i Bostonu skončila

David Krejčí se po pěti zápasech poprvé bodově nezapsal a s jeho sérií skončila i ta vítězná Bostonu. Bruins osmou výhru v řadě nepřidali a podlehli St. Louis 1:2 v nájezdech. O bodu navíc pro Blues rozhodl až celkově jedenáctým pokusem Sammy Blais.

Carolina v jednom týdnu dvakrát vynulovala hokejisty Dallasu a dvakrát vyhrála 3:0. Tentokrát ale v brance Hurricanes nestál Petr Mrázek, ale jeho konkurent Curtis McElhinney, který kryl 24 střel.

Brankář Floridy Roberto Luongo se po výhře 6:1 nad Los Angeles posunul na třetí místo historických tabulek v počtu výher nasbíraných brankáři (484) na pozici Eda Belfoura. Florida na druhou divokou kartu, která teď patří Carolině, ztrácí 10 bodů.

Ani jednou se za San Jose tentokrát neprosadil produktivní Tomáš Hertl, Sharks padli 0:4 mezi mantinely Columbusu. Blue Jackets vyhráli sedmý z posledních deseti duelů a jsou dva body za Washingtonem na třetím místě Metropolitní divize.

0:3 prohrávalo Toronto po první třetině utkání s Montrealem, ve druhé třetině ale zásluhou Matthewse a Ennise snížilo na 2:3 a ve třetí části přidalo další čtyři branky, celkově hokejisté Maple Leafs zvítězili 6:3 a nepřipustili čtvrtou porážku za sebou. Dva góly dal Zach Hyman.

Edmonton si poradil i bez suspendovaného kapitána Connora McDavida a vyhrál 2:1 nad Anaheimem. Ve svém třetím utkání v NHL dal první gól nováček Josh Currie, duel rozhodl ve 21. minutě Sam Gagner.

Ve zbývajících zápasech Colorado deklasovalo Nashville na jeho ledě 5:0 a NY Islanders zvítězili 4:0 nad Vancouverem. Marek Mazanec dění na ledě sledoval ze střídačky jako druhý brankář Canucks.

NHL:
Buffalo - Washington 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 13., 46. a 60. S. Reinhart, 4. Pominville, 40. Dahlin - 23. Ovečkin, 45. Burakovsky (Kempný). Střely na branku: 38:33. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. S. Reinhart, 2. C. Hutton, 3. Eichel (všichni Buffalo).
New York Rangers - New Jersey 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)
Branky: 9. a 60. R. Strome, 5. Vesey, 15. Kreider, 52. Skjei - 43. Agostino, 53. A. Greene. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17.371. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Zibanejad, 3. Vesey (všichni Rangers).
St. Louis - Boston 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Steen, rozhodující sam. nájezd Blais - 26. Wagner. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Blais, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. T. Rask (Boston).
Florida - Los Angeles 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Branky: 12. Trocheck, 34. Huberdeau, 39. Barkov, 40. Yandle, 47. J. McGinn, 47. McCoshen - 14. D. Brown. Střely na branku: 25:19. Diváci: 14.290. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Huberdeau, 3. J. McGinn (všichni Florida).
Columbus - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. Jenner, 21. Duchene, 40. Atkinson, 47. Dubois. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19.025. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Atkinson, 3. Duchene (všichni Columbus).
Dallas - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Wallmark, 22. Faulk, 58. Martinook. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Faulk, 2. Wallmark, 3. Aho (všichni Carolina).
Nashville - Colorado 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 4. a 50. MacKinnon, 35. Kerfoot, 39. Landeskog, 57. Zadorov. Střely na branku: 38:21. Diváci: 17.760. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Kerfoot, 3. Grubauer (všichni Colorado).
Toronto - Montreal 6:3 (0:3, 2:0, 4:0)
Branky: 59. a 60. Hyman, 23. Matthews, 39. Ennis, 47. Nylander, 60. Johnsson - 9. A. Shaw, 13. Tatar, 14. Petry. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.506. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Nylander (oba Toronto), 3. Petry (Montreal).
Philadelphia - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 13. Couturier (Voráček), 57. J. Van Riemsdyk (Voráček), 60. Voráček, 62. Giroux - 8. Crosby, 31. J. Schultz, 47. Malkin. Střely na branku: 37:43. Diváci: 69.620 (hráno na Lincoln Financial Field). Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. J. Schultz (Pittsburgh), 3. Couturier (Philadelphia).
Edmonton - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Currie, 21. Gagner - 32. Rowney. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. Currie, 3. Lucic (všichni Edmonton).
Vancouver - NY Islanders 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Cizikas, 15. Pulock, 43. Beauvillier, 59. Clutterbuck. Střely na branku: 36:23. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Pulock (oba NY Islanders), 3. B. Hutton (Vancouver).