Calgary - Toronto 2:6Rittich Calgary nespasil. Ennis proti českému gólmanovi slavil první hattrick v NHL

New York/Praha

Český brankář David Rittich nezabránil porážce Calgary v Torontu 2:6. O vítězství hostů se postaral především Kanaďan Tyler Ennis, který slavil první hattrick v kariéře. Dvakrát se trefil Zach Hyman.

Brankář Calgary David Rittich (33) v duelu s Torontem.

Rittich čelil 32 střelám, po nichž si připsal 26 úspěšných zákroků.

Ennis načal své galapředstavení v desáté minutě úvodní třetiny v přesilové hře, kdy se sám před Rittichem dobře zorientoval a pohotovým zakončením otevřel skóre zápasu. Ještě v první třetině přidal druhý zásah.

Následně jej dvěma trefami za sebou napodobil Hyman a s Flames tak už na začátku druhé části bylo hodně zle. Nástup hostů dokázal jen mírně přibrzdit gólem v přesilovce Matthew Tkachuk.

V úvodu třetí dvacetiminutovky pak nenápadnou střelou po otočce u mantinelu nachytal Ennis brankáře Ritticha potřetí a led na počest jeho hattricku zasypaly stovky čepic. Oba týmy ještě zaznamenaly po jednom gólu, ale o jednoznačném vítězství Toronta už bylo dávno rozhodnuto.

Útočník Toronta Zach Hyman (11) před brankářem Calgary Davidem Rittichem.

Calgary, lídr Západní konference, si tak po sérii sedmi vítězství připsalo druhou porážku za sebou.

Edmonton předvedl velký obrat v Buffalu, kde po první třetině prohrával už 1:3. Třemi góly v závěru druhé třetiny však duel otočil a slavil výhru 4:3. Oilers zaznamenali třetí výhru v řadě, ale na postupovou příčku ztrácí ještě šest bodů. Poražené Buffallo dělí od play off dokonce devět bodů.

Útočník Oilers Leon Draisaitl prodloužil svoji bodovou sérii na jedenáct zápasů. Tentokrát zaznamenal stejně jako jeho spoluhráč Darnell Nurse gól a jednu asistenci.

Buffalo - Edmonton 3:4 (3:1, 0:3, 0:0)
Branky: 3. a 18. Eichel, 14. Mittelstadt - 2. Draisaitl, 37. Kassian, 39. Nurse, 40. Brodziak. Střely na branku: 38:27. Diváci: 17 775. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Nurse, 3. McDavid (oba Edmonton).
Calgary - Toronto 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky: 36. M. Tkachuk, 53. D. Ryan - 10., 18. a 44. Ennis, 19. a 24. Hyman, 53. Marner. Brankář David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval šest gólů z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Střely na branku 37:32. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. Andersen, 3. Marner (všichni Toronto).