Kontroverzní zákrok gólmana při trestném střílení. Měli sudí nařídit technický gól?

18. března 2019 11:45 - Dallas/Praha

O hodně kontroverzní moment se postaral v nedělním utkání NHL proti Vancouveru ruský gólman Dallasu Anton Chudobin. Ve druhé třetině za nepříznivého stavu 0:2 pro jeho tým sice zlikvidoval trestné střílení hvězdného švédského nováčka Eliase Petterssona, otázkou ale zůstává, jestli neporušil pravidla.

 

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Vypadalo to totiž, že dvaatřicetiletý Chudobin při trestném střílení hodil před sebe hokejku, čímž o dvanáct let mladšímu útočníkovi znemožnil zakončení. Pokud by šlo o úmyslné hození hole, podle pravidel by měl být automaticky nařízen technický gól.

I komentátoři duelu soudili, že šlo o jednoznačný úmysl. Hlavní rozhodčí Justin St. Pierre a Tim Peel sledovali trestné střílení z brankové čáry a jejich verdikt byl jednoznačný. A také překvapivý - šlo o zákrok, žádný gól...

S jejich rozhodnutím však nesouhlasil trenér Vancouveru Travis Green, který se po zhlédnutí opakovaných záběrů arbitrů s údivem ptal, proč nenařídili technický gól. Sudí argumentovali, že Chudobin se snažil hokejkou vypíchnout puk.

Dallasu se ve zbytku základní hrací doby podařilo vyrovnat na 2:2, v samostatných nájezdech ale nakonec brali bod navíc Canucks.

škv, Sport.cz

Měli rozhodčí po zákroku Chudobina nařídit technický gól?


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..