Washington - Carolina 4:1Mrázek Ovečkina a spol. nezastavil. Vysoké výhry slaví Montreal, Edmonton či Columbus

Ve znamení jednoznačných duelů se nesly noční zápasy NHL. Hokejisté Washingtonu zdolali Carolinu s Petrem Mrázkem v brance 4:1, v dalších duelech si jasná vítězství připsal Columbus, Montreal, Ottawa a v divoké přestřelce i Edmonton. Jen jedna branka naopak stačila k zisku dvou bodů Arizoně.

Závar před brankou Petra Mrázka

Prvního gólu utkání mezi Washingtonem a Carolinou se fanoušky dočkali v 17. minutě, kdy Petra Mrázka překonal Oshie. Hosté dokázali ve druhé třetině v 36. minutě díky Hamiltonovi vyrovnat a zdálo se, že by mohli favorizovaného soupeře trápit i nadále.

Závěrečná třetina se však nesla jednoznačně ve znamení obhájců titulu. Vítězný gól si připsal v 45. minutě Alex Ovečkin, o sedm minut později vzal Hurikánům naději Carlson. Vítězství Capitals pečetil trefou do prázdné branky při power play hostů Backström.

Gólová přestřelka v Edmontonu

Naprosto spokojeni mohli odcházet ze stadionu fanoušci Oilers. Jejich tým zdolal Los Angeles a navíc viděli hned dvanáct branek, z toho osm do sítě Kings.

Proč jsou Králové jedním z nejhorších týmů soutěže ukázala již první třetina. Hosté sice šli díky brance Lafalloa do vedení už ve 3. minutě, pak už počítali zásahy jen domácí. Hattrick během úvodní třetiny stihl Nugent-Hopking, další dvě branky přidali Draisaitl a Kassian. Oilers vedli po první třetině drtivě 5:1 a o výsledku utkání tak bylo prakticky rozhodnuto.

Trevor Lewis z Los Angleles a domácí Kris Russell v tvrdém souboji

V prostřední části padlo pět branek, za domácí skórovali McDavid a podruhé Draisaitl, hosté pálili z přesilových her, kdy se trefili Doughty a Brown, třetí gól přidal Grundström.

Závěrečná část přinesla jen jednu branku, o kterou se znovu postaral německý útočník Leon Draisaitl a také on si mohl do statistik zaznamenat hattrick. Edmonton je i přes vysokou výhru v tabulce Západní konference až jedenáctý, Kings beznadějně poslední.

Washington - Carolina 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 17. Oshie, 45. Ovečkin, 52. Carlson, 58. Bäckström - 36. D. Hamilton. Střely na branku: 28:28. Brankář Petr Mrázek odchytal za Carolinu 58:58 minuty, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin, 3. Holtby (všichni Washington)
Columbus - NY Islanders 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 6. Dzingel, 43. Panarin, 52. Bjorkstrand, 60. Atkinson. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17 928. Hvězdy zápas: 1. Bobrovskij, 2. Bjorkstrand, 3. Dzingel (všichni Columbus).
Montreal - Florida 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 7. a 15. Tatar, 13. Kulak, 23. Lehkonen, 33. Danault, 52. Domi - 42. Vatrano. Střely na branku: 27:34. Diváci: 21 029. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Kulak, 3. Price (všichni Montreal).
Ottawa - Buffalo 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 18. Duclair, 20. Gibbons, 46. Balcers, 48. Pääjärvi. Střely na branku: 31:35. Diváci: 12 074. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Gibbons, 3. Chabot (všichni Ottawa).
Edmonton - Los Angeles 8:4 (5:1, 2:3, 1:0)
Branky: 4., 15. a 20. Nugent-Hopkins, 5., 35. a 59. Draisaitl, 11. Kassian, 32. McDavid - 3. Iafallo, 28. Doughty, 37. D. Brown, 40. Grundström. Střely na branku: 32:38. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Nugent-Hopkins, 3. McDavid (všichni Edmonton).
Arizona - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Cousins. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15 055. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Cousins, 3. Ekman-Larsson (všichni Arizona).
Vancouver - Anaheim 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Branky: 13. Virtanen, 19. Edler, 54. Leivo, 55. Pearson - 10., 33. a 40. z tr. střílení Steel, 48. Rakell, 52. Sherwood. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 633. Hvězdy zápasu: 1. Steel (Anaheim), 2. Stecher, 3. Leivo (oba Vancouver).