Toronto - Carolina 1:4Hrdina Mrázek vychytal stou výhru v NHL. Pastrňák se opět trefil

Český hokejista David Pastrňák pomohl gólem k vítězství Bostonu nad Columbusem 6:2, dvěma asistencemi pak přispěl jeho jmenovec Krejčí. Brankář Petr Mrázek se stal druhou hvězdou utkání NHL při výhře Caroliny v Torontu 4:1.

Brankář Caroliny Petr Mrázek slaví 100. výhru v NHL.

Krejčí měl prsty hned v prvním gólu zápasu, když po jeho přihrávce do mezikruží srazil střelu Jakea DeBruska bránící hráč Columbusu tak nešťastně, že se puk snesl na horní část branky a následně se od zad gólmana Sergeje Bobrovského odrazil do brány.

Bruins ještě do první přestávky zvýšili a ve druhé třetině pak v rozmezí 46 sekund dali dva góly. Nejprve se trefil Brad Marchand, jenž se právě v tomto utkání nakonec stal desátým hráčem v historii klubu se stobodovým ziskem (36+64) v sezoně, a následně opět De Brusk, jemuž do úniku s Karsonem Kuhlmanem znovu nahrával Krejčí.

Hned po druhé přestávce přišla chvíle pro Davida Pastrňáka. Trochu nenápadnou střelou krátkým švihem zaznamenal už 37. trefu sezony. Opaření domácí sice v závěrečné třetině snížili na 2:5, ale zbytky nadějí definitivně rozmetal šestým gólem hostů Kuhlman.

Bruins si po výhře upevnili druhou příčku ve Východní konferenci, zatímco Columbus po porážce čeká v posledních dvou zápasech základní části nervózní boj o divokou kartu z konference do play off.

Jen o bod víc než Blue Jackets má Carolina, jíž pomohl 23 úspěšnými zákroky brankář Petr Mrázek. Ten proti Torontu oslavil jubilejní stou výhru v NHL.

„O Petrovi můžu mluvit jen v superlativech. Hned několikrát jsme propadli, ale on jenom ve třetí třetině vytáhl čtyři nebo pět parádních zákroků v momentech, které by určitě změnily průběh zápasu. A kdo ví, co by se pak stalo. On byl podle mě rozdílovým hráčem celého zápasu," chválil českého gólmana po utkání kouč Rod Brind'Amour.

Zřejmě klíčový gól hostů na 3:1 vstřelil ve třetí třetině po účinném napadání celého útoku domácí rozehrávky Jordan Staal. Do prázdné brány pak pečetil výhru svým druhým gólem v utkání Dougie Hamilton. Za domácí se trefil jen kanonýr John Tavares.

Pittsburgh nevyužil příležitost definitivně si pojistit účast v play off, když v Detroitu prohrál 1:4. Na vítězství Red Wings se podílel jednou asistencí Filip Hronek. Výhru Red Wings zařídili dva dvougóloví střelci Tyler Bertuzzi a Anthony Mantha.

Jistotu v play off už si naopak zajistil poprvé od roku 2016 Dallas, který i díky asistenci Radka Faksy porazil Philadelphii 6:2. Za Flyers zaznamenal jednu asistenci Jakub Voráček.

Bod za asistenci má i Tomáš Hertl za přihrávku při přesilovkové střele Joea Pavelského. Ten proti Vancouveru zvyšoval na 2:0, domácí se ale rozjeli k velkému obratu a nakonec slavili výhru 4:2.

Výsledky NHL
Buffalo - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 17. Okposo, 40. Skinner - 9. C. Smith, 21. Subban, 47. Johansen. Střely na branku: 28:35. Diváci: 16 569. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Skinner (Buffalo).
Columbus - Boston 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
Branky: 46. Bjorkstrand, 50. Duchene - 2. a 36. DeBrusk (na obě Krejčí), 18. M. Johansson, 36. Marchand, 41. Pastrňák, 51. Kuhlman. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.890. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Marchand, 3. Kuhlman (všichni Boston).
Toronto - Carolina 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Tavares - 23. a 60. D. Hamilton, 19. Williams, 50. J. Staal. Střely na branku: 24:37. Brankář Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval jednu branku z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Diváci: 19 097. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Mrázek, 3. D. Hamilton (všichni Carolina).
Montreal - Tampa Bay 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 13. N. Thompson, 28. Armia, 48. Lehkonen, 51. Domi - 3. Stamkos, 25. Paquette. Střely na branku: 45:24. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen, 2. Tatar, 3. Gallagher (všichni Montreal).
Detroit - Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 11. a 31. Bertuzzi, 52. a 59. Mantha (na první Hronek) - 20. Kessel. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. Howard, 3. D. Larkin (všichni Detroit).
Minnesota - Winnipeg 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. a 13. Parise, 19. V. Rask, 31. Eriksson Ek, 56. M. Foligno - 37. Trouba. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18 590. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Eriksson Ek, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).
Dallas - Philadelphia 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Branky: 37. a 50. Radulov, 2. Dickinson, 5. Lindell, 39. Pitlick, 50. Comeau (Faksa) - 22. Lindblom, 32. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 30:34. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Lindell, 3. Chudobin (všichni Dallas).
Colorado - Edmonton 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Branky: 28. a 48. Kerfoot, 25. MacKinnon, 26. Barrie, 33. C. Wilson, 56. Andrighetto - 10. Lucic, 14. Nurse. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17 021. Hvězdy zápasu: 1. Kerfoot, 2. Barrie, 3. C. Wilson (všichni Colorado).
Vancouver - San Jose 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 2. a 52. Pearson, 54. Markus Granlund, 59. Stecher - 6. Labanc, 11. Pavelski (Hertl). Střely na branku: 23:35. Diváci: 18 524. Hvězdy zápasu: 1. Pearson (Vancouver), 2. J. Thornton (San Jose), 3. Demko (Vancouver).
Arizona - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 37. Richardson - 40. Clifford, 44. Lewis, 60. Doughty. Střely na branku: 50:24. Diváci: 14 687. Hvězdy zápasu: 1. Campbell (Los Angeles), 2. Richardson (Arizona), 3. Lewis (Los Angeles).