NY Rangers - Columbus 2:3 SNNHL zná kompletní složení týmů pro play off

Hokejisté Columbusu si potřetí za sebou zahrají play off NHL, rozhodli o tom výhrou 3:2 po nájezdech na ledě New Yorku Rangers. V NHL už tak je znám kompletní seznam účastníků vyřazovacích bojů.

Hokejisté Columbusu slaví postup do play off.

Dallas momentálně hraje o lepší umístění pro play off. Možnost pojistit si první divokou kartu však na ledě Chicaga promarnil. Jestřábi, pro které to byl jistojistě předposlední zápas sezony, vyhráli 6:1 i díky jedné asistenci Davida Kämpfa.

Český útočník přihrál v obranném pásmu Chrisu Kunitzovi, ten přejel po pravé straně až do útočného pásma a poté se štěstím prostřelil brankáře Antona Chudobina. Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí, protože kotouč jen tak tak doskákal za brankovou čáru.

Chicago se tak krátce po polovině utkání dostalo do vedení 3:0, zkraje třetí části dokonce vedlo už 5:0, poté obě mužstva ještě vstřelila po jednom gólu. Za poražené odehrál přes šestnáct minut Radek Faksa, který si připsal jednu střelu na bránu.

Blue Jackets si zahrají play off

Columbus si pojistil účast ve vyřazovacích bojích až v předposledním utkání základní části. Modrokabátníci vyhráli na ledě New Yorku Rangers 3:2 po nájezdech. Hosté ve třetí třetině otočili skóre z 0:1 na 2:1, když se parádní střelou zápěstím prosadil Artěmij Panarin.

Jenže Pavel Bučněvic dokázal vyrovnat šest sekund před koncem šťastným gólem z úhlu, a tak se muselo na prodloužení a po něm i na nájezdy. V nich se trefil jen Panarin, který předvedl další parádní zakončení zápěstím.

V utkání týmů, pro které končí sezona po základní části, zvítězil Anaheim nad Los Angeles 5:2.

Výsledky NHL
NY Rangers - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 22. Kreider, 60. Bučněvič - 55. a rozhodující sam. nájezd Panarin, 43. Dzingel. Střely na branku: 27:41. Diváci: 17.341. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Columbus), 2. Georgijev (NY Rangers), 3. Bobrovskij (Columbus).
Chicago - Dallas 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 17. a 57. P. Kane, 32. Kahun, 34. Kunitz (Kämpf), 38. D. Strome, 41. Koekkoek - 48. L'Esperance. Střely na branku: 32:35. Diváci: 21.626. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kunitz, 3. Ward (všichni Chicago).
Anaheim - Los Angeles 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 15. Rowney, 31. Holzer, 37. Sprong, 49. Steel, 59. Silfverberg - 12. Amadio, 55. Grundström. Střely na branku: 33:46. Diváci: 17.306. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Holzer, 3. Rowney (všichni Anaheim).