Washington - Carolina 4:3 PPPastrňák nadchl nápaditou asistencí, Mrázkovy parádní zákroky na výhru nestačily

Washington

Český hokejista David Pastrňák si připsal jednu gólovou přihrávku a jeho Boston vyhrál 4:1. Petr Mrázek v bráně Caroliny zaujal povedenými zákroky proti Washingtonu, jeho tým však přesto prohrál 3:4 po prodloužení.

David Pastrňák a Brad Marchand.

Petr Mrázek nechyběl v bráně Caroliny ani ve druhém utkání ve Washingtonu. A ani tentokrát jeho tým si proti obhájci Stanleyova poháru nedokázal poradit. Zatímco Capitals se prosazovali díky takřka učebnicovým akcím, Hurikány těžily spíše ze šťastných odrazů, které končily za zády gólmana Bradena Holtbyho.

A když Mrázek na konci řádné hrací doby vytáhl dva skvělé zákroky lapačkou, muselo za stavu 3:3 rozhodnout prodloužení. Z něj ovšem neuběhly ani dvě minuty, když Brooks Orpik prudkou ranou po přihrávce Kuzněcova rozhodl o výhře svého mužstva.

David Pastrňák povedenou asistencí pomohl Bostonu k výhře 4:1 nad Torontem. Rodák z Havířova sice nedokázal zpracovat neposedný kotouč tak, aby mohl sám jet na bránu, místo toho však elegantní otočkou uvolnil Brada Marchanda, který vzápětí prostřelil Frederika Andersena.

Touto akcí Boston zvýšil vedení v první třetině na 2:0. Na konečném skóre 4:1 se výrazně podílel gólman Tuuka Rask, který pochytal 30 střel.

Dallas prohrál v Nashvillu 1:2, když se k rozhodující brance Craiga Smitha v prodloužení připletlo české duo Radek Faksa a Roman Polák.

Oba byli při rozhodující trefě na ledě, přičemž Roman Polák ve snaze zblokovat střelu od modré srazil kotouč právě ke Smithovi, který následně v nepřehledné situaci úspěšně dorážel. Série se za stavu 1:1 stěhuje do Dallasu.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Washington - Carolina 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Bäckström, 10. Oshie, 49. T. Wilson, 62. Orpik - 16. Wallmark, 37. Aho, 55. J. Staal. Střely na branku: 33:28. Brankář Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,88 procenta. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Orpik, 2. Bäckström (oba Washington), 3. J. Staal (Carolina). Stav série: 2:0.
Boston - Toronto 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Coyle, 17. Marchand (Pastrňák), 31. Heinen, 56. Bergeron - 51. Kadri. Střely na branku: 41:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. T. Rask, 3. Backes (všichni Boston). Stav série: 1:1.
Západní konference - 2. zápasy:
Nashville - Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. Grimaldi, 65. C. Smith - 22. Jamie Benn. Střely na branku: 42:23. Diváci: 17.611. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Grimaldi, 3. Rinne (všichni Nashville). Stav série: 1:1.
Calgary - Colorado 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 33. R. Andersson, 53. Monahan - 28. Nieto, 58. Compher, 69. MacKinnon. Střely na branku: 37:39. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Calgary), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Bennett (Calgary). Stav série: 1:1.