Washington - Carolina 6:0Hattrick rozhodl o postupu St. Louis, Mrázek šestkrát inkasoval

New York

Hokejisté St. Louis Blues jsou po Columbusu, Coloradu a New Yorku Islanders čtrtým klubem, který postoupil do druhého kola play off NHL. Hattrickem se o to zasloužil Jaden Schwartz. Český obránce Roman Polák si připsal asistenci u výhry Dallasu 5:3 nad Nahsvillem. Petr Mrázek inkasoval šest gólů, když jeho Carolina podlehla Washingtonu 0:6.

Petr Mrázek čelí trestnému střílení Nica Dowda.

Poté, co Carolina vyrovnala sérii z 0:2 na 2:2, se Washington po návratu na domácí led opět dostal do vedení a jediná výhra jej teď dělí od postupu.

Petr Mrázek v brance Hurikánů byl tentokrát na útočná esa Capitals krátký. Z 28 střel inkasoval hned šestkrát, zatímco na druhé straně Braden Holtby pochytal všech 30 pokusů soupeře.

Vedle Holtbyho byl hlavní hvězdou utkání švédský útočník Nicklas Bäckström, který vstřelil první dvě branky svého týmu a na další dvě asistoval. Téměř třináct minut strávil na ledě jeho český spoluhráč Jakub Vrána.

Sezona již skončila hráčům Winnipegu. Rozhodl o tom hattrick Jadena Schwartze ze St. Louis. 26letý kanadský útočník vstřelil první gól střetnutí již po 23 sekundách, kdy z těsné blízkosti brankové čáry dorážel po individuální akci Braydena Schenna.

Další trefu přidal v přesilovce během druhé třetiny, kdy po přihrávce zpoza brány prostřelil ležícího Connora Hellebuycka. A na 3:0 zvyšoval ve 44. minutě, kdy převzal kotouč ve středním pásmu, dojel s ním až před brankáře a následně jej překonal střelou zápěstím. Hosté snížili na 2:3 po gólech Byfugliena a Littlea, to však z jejich strany bylo vše.

Roman Polák si připsal asistenci a spolu s Radkem Faksou nechyběl u výhry Dallasu 5:3 nad Nashvillem. V sérii se tak Hvězdy dostaly do vedení 3:2.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Washington - Carolina 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 8. a 35. Bäckström, 37. Connolly, 42. T. Wilson, 49. Dowd z tr. střílení, 51. Ovečkin. Střely na branku: 28:30. Brankář Petr Mrázek odchytal za Carolinu celé utkání, inkasoval šest gólů z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 78,6 procenta. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Ovečkin (všichni Washington). Stav série: 3:2.
Západní konference - 5. zápas:
Nashville - Dallas 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: 7. Grimaldi, 30. Johansen, 43. Turris - 14. a 42. Dickinson (na první Polák), 21. a 28. Radulov, 36. Seguin. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.633. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Dickinson, 3. Jamie Benn (všichni Dallas). Stav série: 2:3.
Západní konference - 6. zápas:
St. Louis - Winnipeg 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 1., 33. a 44. Schwartz - 53. Byfuglien, 60. Little. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18.524. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Binnington, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis). Konečný stav série: 4:2.