Washington - Carolina 3:4 PPStav série 3:4Senzace dokonána! Český hrdina mašíruje ve Stanley Cupu dál

Washington

Výpadky favoritů v play off NHL pokračují. Po nejúspěšnějších týmech Východní i Západní konference v základní části Tampě Bay resp. Calgary se s nadějemi na obhajobu Stanleyova poháru loučí i hokejisté Washingtonu. Capitals v rozhodujícím sedmém utkání 1. kola prohráli na vlastním ledě s Carolinou 3:4, vítězný gól vstřelil ve druhém prodloužení Brock McGinn. Hurricanes s českým brankářem Petrem Mrázkem vyhráli sérii 4:3 na zápasy a v konferenčním semifinále změří síly s New Yorkem Islanders.

Křídelní útočník Brock McGinn (č. 23) střílí vítězný gól Caroliny a v sedmém utkání 1. kola play off NHL posílá na dovolenou obhájce titulu z Washingtonu.

V sérii až do sedmého utkání platilo, že vítězil domácí tým, a v úvodu se nezdálo, že Carolina tento trend prolomí. Obhájci titulu začali rozhodující bitvu lépe, po rychlých gólech Burakovského a Wilsona vedli 2:0 a ještě na začátku třetí třetiny 3:2. Jenomže pak vyrovnal Jordan Staal a ve druhém prodloužení rozhodl o postupu Caroliny v čase 91:05 McGinn, který poslal puk z bezprostřední blízkosti za Holtbyho záda po Williamsově skvělé přihrávce z pravé strany.

"Nepolevovali jsme. I když jsme prohrávali o dvě branky, říkali jsme si, že nedopustíme, aby nám nasázeli další góly, jak se stalo v jiných zápasech. Trefili se naši klíčoví hráči, Petr (Mrázek) opět vytáhl skvělý zákrok, když jsme to potřebovali," řekl kapitán Caroliny Justin Williams, který je na sedmé zápasy specialistou. Zkušený útočník v nich má bilanci 8:1 a zaznamenal celkově patnáct bodů.

McGinn se nejprve blýskl v závěru základní hrací doby, když zastoupil už překonaného Mrázka. Pětadvacetiletý útočník se vrhl do brankoviště a dopravil do bezpečí puk, který už směřoval do sítě. "Byl to jen reflex. Ani nevím, zda měl puk dostatečnou rychlost, aby přejel čáru. Nemyslím si, že jsem něco zachránil," uvedl McGinn.

Mrázek pochytal 34 střel domácích včetně šesti pokusů v prodloužení a velké šance domácího snajpra Alexandra Ovečkina, jehož střela zasáhla českého gólmana do masky. Měl i štěstí poté, co Jakub Vrána trefil v 85. minutě tyč. Hurricanes prošli do 2. kola play off poprvé od roku 2009.

Carolina tak završila překvapivé první kolo, ve kterém postoupili všichni čtyři držitelé divokých karet do play off. Columbus vyřadil suveréna základní části Tampu Bay v nejkratší možné době, Colorado ukončilo v pěti zápasech sezonu vítězi Západní konference Calgary a Dallas postoupil přes Nashville.

1. kolo play off NHL - Východní konference, 7. zápas:
Washington - Carolina 3:4 v druhém prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 3. Burakovsky, 7. T. Wilson, 34. Kuzněcov - 30. Aho, 37. Teräväinen, 43. J. Staal, 92. B. McGinn. Střely na branku: 37:42. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procenta. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. B. McGinn, 2. Slavin (oba Carolina), 3. Burakovsky (Washington). Konečný stav série: 3:4.