Rubriky:

NHL

Smutná zpráva! Zemřel osminásobný vítěz Stanley Cupu "Red" Kelly

2. května 2019 21:01 - Praha

Ve věku 91 zemřela legenda NHL Leonard "Red" Kelly. Kanadský hokejista během dvacetileté kariéry získal v dresech Detroitu a Toronta celkem osmkrát Stanley Cup, což je nejvíc z hráčů, kteří nikdy nepůsobili v nejúspěšnějším klubu historie Montrealu.

 

Twitter

Kelly hrál v NHL v letech 1947-1967. Delší část kariéry strávil v Detroitu, kde nastupoval jako obránce a Red Wings pomohl k zisku čtyř Stanley Cupů.

Po výměně do Toronta v roce 1960 se z něj stal střední útočník a také v dresu Maple Leafs zvedl Stanley Cup nad hlavu čtyřikrát. Během působení v Torontu byl navíc Kelly tři roky poslancem kanadského parlamentu.

V roce 1954 byl Kelly prvním držitelem Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL. Čtyřikrát také získal Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hráče soutěže.

Dva roky po ukončení kariéry byl Kelly uveden do Síně slávy a přesedlal do role trenéra. V NHL vedl deset let Los Angeles, Pittsburgh a Toronto.

Kellyho dres číslo 4 letos v únoru vyvěsil Detroit ke stropu haly, symbolicky před utkáním proti Torontu, jež ke stejné poctě sáhlo už v říjnu 2016.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..