Boston - Columbus 4:3

Česká noc v NHL! Pět českých gólů přineslo důležité výhry v play off

5. května 2019 05:24 - Boston
(Aktualizováno: 5. května 2019 06:49)

Hokejisté Bostonu zvítězili v noci na neděli nad Columbusem 4:3 díky dvěma trefám Davida Pastrňáka a jedné brance Davida Krejčího. Medvědi nyní vedou 3:2 na zápasy a jediná výhra je dělí od postupu do finále Východní konference. Ve stejné pozici jako Boston je i San Jose, které góly Tomáše Hertla vyhrálo nad Coloradem 2:1.

Charles Krupa, ČTK/AP

Skóre duelu mezi Bostonem a Columbusem se poprvé měnilo až počátkem druhé třetiny, kdy zakončoval kombinaci z rychlého protiútoku David Krejčí, který napálil skákavý kotouč na bránu a následně sledoval, jak šťastně proskákal mezi betony Sergeje Bobrovského až sítě.

Zkraje třetí části zvyšoval na 2:0 Brad Marchand, jenž po pasu Connora Cliftona nejprve u zadní tyče nechal Bobrovského předvést famózní zákrok, jenže se záhy dostal i k dorážce, kterou už neomylně nasměroval mezi tři tyče.

Na rozdíl jednoho gólu snižoval zadák Seth Jones, jehož nahození kotouče z rohu se štěstím skončilo za brankovou čárou, což ještě musel potvrdit přezkum na videu.

Necelých dvanáct minut před koncem se prosadil David Pastrňák, který převzal kotouč v obranném pásmu a v situaci dva na jednoho zaskočil Bobrovského střelou k bližší tyči, kterou ruský gólman nechal trestuhodně nepokrytou.

Hosté však stihli zareagovat během minuty, kdy Ryan Dzingel zakončil rychlý protiútok. A za další dvě minuty už bylo srovnáno na 3:3 díky ráně zpoza kruhů v podání Deana Kukana.

Vše tak nasvědčovalo tomu, že dojde na prodloužení, to však odmítl svou šestou trefou v letošním play off David Pastrňák minutu a půl před koncem třetí třetiny. Havířovský rodák šikovně nastavil hůl na povedenou přihrávku Brada Marchanda a vrátil tak Bostonu vedení, které vydrželo až do závěrečné sirény.

Columbus tak v ponděí bude na svém ledě odvracet hrozbu vyřazení, zatímco Boston může dokonat svůj postup do finále Východní konference, kde by se střetl s Carolinou.

San Jose je krůček od postupu

Tomáš Hertl je momentálně s osmi zásahy druhým nejlepším střelce play off NHL. Naposledy se trefil dvakrát a pomohl tak San Jose k výhře 2:1 nad Coloradem, která zároveň znamená vedení v sérii 3:2.

Byly to přitom Laviny, kdo šel v San Jose do vedení díky brance Tysona Josta ze 38. minuty. Ještě před koncem druhé třetiny však stihl vyrovnat Tomáš Hertl tečí rány Logana Couturea při přesilové hře.

Tomáš Hertl doráží střelu Marca-Eduarda Vlasica.

Ben Margot, ČTK/AP

V 47. minutě pak Hertl dorazil střelu Marca-Eduarda Vlasica, což se posléze ukázalo být rozhodující akcí zápasu.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Boston - Columbus 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)
Branky: 52. a 59. Pastrňák, 22. Krejčí, 45. Marchand - 51. S. Jones, 53. Dzingel, 54. Kukan. Střely na branku: 36:36. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. T. Rask, 3. Marchand (všichni Boston). Stav série: 3:2.
Západní konference - 5. zápas:
San Jose - Colorado 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. a 47. Hertl - 38. Jost. Střely na branku: 39:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. M. Jones, 3. Couture (všichni San Jose). Stav série: 3:2.
dh, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.