Rubriky:

NHL

Živě

San Jose udrželo obránce Karlssona, podstatně mu přidalo

17. června 2019 19:54 - San Jose

Erik Karlsson zůstane v San Jose a zařadí se mezi nejlépe placené hokejisty v NHL. Vedení Sharks mu podle médií nabídlo osmiletou smlouvu s platem kolem 11,5 milionu dolarů (262 milionů korun) ročně a švédský obránce souhlasil. Nejvíce si v lize vydělá Connor McDavid z Edmontonu, jehož roční plat činí 12,5 milionu dolarů.

 

Jeff Chiu, ČTK/AP

Devětadvacetiletý Karlsson, který do San Jose přišel před sezonou z Ottawy, přitom prožil bodově nejhorší ročník v kariéře. Dvojnásobný držitel Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce NHL si do statistik zapsal tři góly a 42 asistencí. Na začátku června pak vyřešil dlouhodobé problémy s třísly operací.

Podle spekulací médií se Karlsson chtěl vrátit do Ottawy, která ho v roce 2008 draftovala a za kterou odehrál v NHL prvních devět sezon, nebo odejít do Montrealu. Kanadským klubům dával údajně přednost kvůli kanadské manželce, jíž se stýskalo po domově.

Sharks prohráli ve finále Západní konference se St. Louis. Karlsson, jenž ze zdravotních důvodů přišel o 29 zápasů základní části, si v pátém utkání proti Blues obnovil zranění a do šestého už nezasáhl. Dosud jeho roční plat činil 6,5 milionu dolarů.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..