Živě

Ohromné dojetí při galavečeru NHL. Malý chlapec rozplakal snad všechny v sále

20. června 2019 13:24 - Las Vegas/Praha

Na středečním slavnostním vyhlášení cen NHL v Las Vegas si chodily pro individuální trofeje ty největší hvězdy uplynulé sezony nejlepší hokejové ligy světa, ale bouřlivého aplausu se dočkal i malý chlapec, který byl aktérem nejdojemnějšího okamžiku celého večera.

 

Profimedia.cz

Vedle kvalitní sportovní podívané umí NHL během sezony nabízet i různé emocionální chvilky při interakcích mezi fanoušky a hokejisty, ať už jde o kreativní legrácky či vážné chvilky v lidských osudech.

I mezi těmito momenty se ve středu v nevadské poušti vyhlašoval na základě hlasování fanoušků vítěz, jímž se stal příběh jedenáctiletého klučiny Andersona Whiteheada.

Oddaný hokejový fanda přišel v listopadu loňského roku o matku, která zemřela na rakovinu. Maminka mu ještě před smrtí slíbila, že udělá vše pro to, aby se synek mohl setkat se svým idolem - brankářem Montrealu Careym Pricem.

Během svého života to však bohužel nestihla, úkolu se tak ujala teta, která vzala chlapce na trénink, na němž hoch v slzách požádal Price o autogram. Slavný gólman vedle  podpisu Andersona rovněž vřele objal.

Whitehead byl coby vítěz kategorie v Las Vegas pozván na pódium. Moderátorka večera jej nasměrovala k obří obrazovce, z níž k němu promlouval sám Price.

To největší překvapení ale teprve následovalo, když se Price z obrazovky odmlčel a záhy přišel ze zákulisí osobně na jeviště. „Mám pro tebe dvě věci. Tou první je dres a tou druhou otázka. Chceš jet na Zápas hvězd (All Star Game)?" ptal se gólman.

„Ano," vyhrkl klučina a v ten moment ho totálně přemohly emoce a v slzách už se na další slova nezmohl. Dojetí však evidentně dostihlo snad všechny přítomné. Sálem se rozezněl mohutný potlesk vestoje.

roj, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..