Edmonton - Vancouver 1:6Jašek pomohl gólem deklasovat Edmonton, výhry slaví Boston i Pittsburgh

NHL

Do startu nového ročníku NHL zbývá 14 dnů a příprava je v plném proudu. V dnešních šesti duelech se z českých hokejistů prosadil jen Lukáš Jašek, který jednou brankou pomohl k vysoké výhře Vancouveru nad Edmontonem 6:1. V dalších zápasech slavily výhry Montreal, Boston, Pittsburgh a Dallas. Utkání mezi Los Angeles a Golden Knights se ještě hraje.

Hokejisté Vancouveru se radují z branky

Dvaadvacetiletý Lukáš Jašek svou branou zvyšoval náskok Vancouver nad Edmontonem už na 3:1, když se přesně trefil v přesilové hře střelou zápěstím k pravé tyči Starrettovy branky. Canucks dovedli utkání k bezproblémové výhře 6:1, o góly se podělilo šest střelců - Rafferty, Beagle, Baertschi, Jašek, Horvat a Gaudette, jedinou branku Oilers si připsal Marody.

Jašek si připsal za Vancouver třetí start a bodoval tak podruhé  v řadě, když si v pondělním zápase proti Calgary (3:4) připsal asistenci. Vancouver draftoval třineckého odchovance v roce 2015 v šestém kole na 176. místě. Do zámoří odešel loni v březnu z Liberce a měl na kontě v extralize ze 132 duelů 25 bodů za 10 gólů a 15 asistencí. Od příchodu do Severní Ameriky nastupoval Jašek na farmě Vancouveru v týmu Utica Comets v AHL. V uplynulé sezoně si v 63 zápasech připsal 29 bodů (9+20).

Bruins vyhráli i bez Čechů

Výhru 3:1 nad Philadelphií slaví i Boston. V dresu Bruins se však nepředstavil ani jeden z dvojice Krejčí, Pastrňák. Za Letce nastoupil Jakub Voráček, kromě dvouminutového vyloučení se vak do statistik zápasu nezapsal.

Montreal zvládl nájezdy, uspěli i Tučňáci

Devět branek přineslo utkání Montrealu s Floridou (5:4). Divoký zápas rozhodly až samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější Canadiens. Kanadský tým prohrával ve druhé třetině už 1:3, třemi góly však skóre ještě do konce prostřední části otočil, zápas však poslal do nájezdů v 50. minutě z přesilové hry Connolly. Tam za Montreal uspěla trojici Suzuki, Weal, Varone, za Panthers se prosadil pouze Trocheck.

Vegas uspělo v prodloužení

I utkání mezi Los Angeles a Vegas Golden Knights se nerozhodlo po normální hrací době. V té skončil zápas 2:2, když Rytíři dokázali smazat dvoubrankový náskok Kings a v prodloužení rozhodl o jejich výhře Marchessault.

V dalších zápasech si Pittsburgh poradil 4:1 s Columbusem a Dallas zvítězil nad Coloradem 2:1.

Přípravné zápasy před NHL:
Montreal - Florida 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Weal, 26. a 36. Gallagher, 33. Kulak - 15. Tippett, 22. Greco, 23. Ang, 51. Conolly.
Philadelphia - Boston 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Niskanen - 8. Heinen, 25. Cehlárik, 57. Clifton.
Pittsburgh - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 47. a 47 Légaré, 7. Galchenyuk, 33. Guentzel - 28. Milano.
Edmonton - Vancouver 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 7. Marody - 5. Raffety, 19. Beagle, 33. S. Bärtschi, 36. Jašek, 42. Horvat, 57. Gaudette.
Colorado - Dallas 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Bellemare - 44. Upshall, 56. Mersch.
Los Angeles - Vegas 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 40. D. Brown, 48. Lizotte - 55. McKenzie, 55. Mark Stone, 62. Marchessault.