Rubriky:

NHL

Ochutnejte naše pivo, radí Kämpf spoluhráčům. To je to nejlepší, co v Česku máme

1. října 2019 13:10 - Praha

Přestože má na svém kontě už přes stovku odehraných zápasů v NHL a v Chicagu načne třetí sezonu, pátek bude pro čtyřiadvacetiletého českého útočníka Davida Kämpfa speciálním dnem. Proti Philadelphii zažije utkání nejlepší hokejové soutěže ve své rodné vlasti.

Sport.cz

Kam ve své kariéře vyprodaný duel v pražské O2 areně řadíte?

Nestává se každý den, aby se NHL hrála v Česku. Bude to pro mě jeden z největších zápasů kariéry.

Jakub Voráček z Philadelphie říkal, že pro svou rodinu a kamarády potřebuje padesát vstupenek. Jak jste na tom v tomto ohledu vy?

Zatím mám objednáno okolo deseti lístků, ale doufám, že ještě seženu nějaké navíc. Chci totiž, aby dorazila celá rodina. Hlavně babičky a dědové, kteří se během sezony nemůžou dostat do Ameriky. Snad to vyjde.

Bude to velký, vyhlíží Kubalík svůj debut v NHL v Praze. Proč nemá tolik lístků jako Voráček?

Nebudete nervóznější, když víte, že vás z tribun bude sledovat tolik rodinných příslušníků?

Neřekl bych. Při zápase nevnímám, že mám v hledišti své fanoušky. Spíš jsem zvědavý, jak bude publikum rozdělené - kolik lidí bude fandit Philadelphii a kolik nám. Doufám, že bude skvělá atmosféra, zápas bude skvělý a všichni si ho užijeme.

Máte radost, že byste měl v jedné formaci nastoupit s Dominikem Kubalíkem a Brandonem Saadem?

S Brandonem jsem hrál už v minulé sezoně, takže si trochu rozumíme. Dominik k nám skvěle zapadl, je to výborný střelec. Když navážeme na výkony v přípravných zápasech, bude to dobré.

Těší vás, že s příchodem Kubalíka máte v týmu krajana?

Je fajn, že si můžeme pokecat česky. Je normální, že si Češi v týmech pomáhají, a počítal jsem s tím, že Dominik bude mít nějaký otázky. Rád mu pomůžu, když můžu.

Útočník David Kämpf hovoří s novináři po příjezdu hokejistů Chicaga do Prahy.

Michal Kamaryt, ČTK

Už jste ho stačil provést Chicagem?

Po začátku tréninkového kempu na to zatím nebyl čas. Ale trávíme spolu dost času; bydlíme ve stejné budově, takže spolu jezdíme na zimák a dělám mu taxikáře.

Zatímco Kubalíka čeká premiérová sezona v NHL, vy máte před sebou už třetí. Cítíte, že vaše pozice v týmu sílí?

Cítím, že se má role trošku zvedá. Snažím se podávat co nejlepší výkony a plnit to, co po mně chce trenér. Když v tom budu pokračovat, bude to lepší a lepší.

Slavii bude v Edenu proti Dortmundu fandit speciální host. Snad udělá úspěch, věří mistr světa

Bombardují vás po příletu do Česka spoluhráči otázkami, kam mají v Praze vyrazit?

Vyptávají se na dobré restaurace a na jaké památky stojí za to se jít podívat. Tak jim odpovídám, ať určitě vyrazí na Karlův most a Pražský hrad. S Kubaldou jsme jim taky hlásili, ať jdou ochutnat naše pivo, protože to je to nejlepší, co v Česku máme.

Udělalo vám radost, že ve středu s celým týmem vyrazíte do Edenu na utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a Borussií Dortmund?

Osobně se na to hodně těším, protože na Lize mistrů jsem v Česku ještě nebyl. Ostatní kluci moc fotbal nesledují, spíše jsou na americký fotbal. Myslím ale, že budou překvapení. Bude skvělá atmosféra a zalíbí se jim to.

Jan Škvor, Jarmila Bastlová, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..