Rubriky:

NHL

Slovenský obr zavrávoral. Pastrňákův parťák Chára měl při bitce velké problémy

8. ledna 2020 14:40 - Praha

Není radno ho vytočit. Když se bostonský kapitán Zdeno Chára postavil za své spoluhráče, obvykle soupeře svižně zasypal sprškou ranou a vytřel s ním led. Dvaačtyřicetiletý slovenský bek ale v úterý zažil nečekanou příhodu. V zápase s Nashvillem (6:2 pro Boston) inkasoval v bitce ránu, po které se málem sesunul k zemi.

 

Christopher Hanewinckel, Reuters

Chárovi se nelíbil zákrok ruského útočníka Predators Jakova Trenina na Charlieho McAvoye u zadního mantinelu. 206 cm vysoký hokejista se vydal potížistu rychle ztrestat, ale stokilový protivník se nedal a Cháru pravačkou tvrdě zasáhl do tváře. Slovenský obr hodně poklesnul v kolenou, ale přesto zmobilizoval síly a Trenina nakonec povalil na led.

Chára, který by v minulosti takovou lapálii lehce přešel, teď může mít problém. V loňském play off totiž po ráně pukem utrpěl ve finále se St. Louis zlomeninu čelisti, ale přesto hrdinsky nastupoval s celoobličejovým krytem a fraktury mu lékaři vyspravili až po konci vyřazovací části.

V bitkách od začátku sezony s washingtonským Tomem Wilsonem a Patem Maroonem z Tampy se pak Chára zákonitě držel trochu zpátky.

Nezastavitelný Pastrňák! Další česká gólová show v NHL

Ještě 23. prosince musel vynechat duel s Capitals, aby absolvoval další zákrok na pochroumané čelisti. Po bombě od Trenina sice utkání dohrál, ale také bude muset nejspíš znovu navštívit lékaře.

bum, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..