Boston - Detroit 4:1Nezastavitelný Pastrňák měl zase nabito!

Boston

Senzace! Český útočník David Pastrňák zpečetil 42. gólem v sezoně vítězství hokejistů Bostonu v utkání NHL nad Detroitem 4:1. Výhru si v jubilejním 900. utkání v NHL užil centr David Krejčí, který ale nebodoval.

Český útočník David Pastrňák zpečetil 42. gólem v sezoně vítězství hokejistů Bostonu v utkání NHL nad Detroitem 4:1.

Pastrňák v 54. minutě dovršil výsledek a po krásném průniku Brada Marchanda zamířil do odkryté branky. Třiadvacetiletý rodák z Havířova díky tomu překonal svoji bilanci z minulé sezony, kdy nasbíral 81 bodů za 38 gólů a 43 asistencí ze 66 utkání.

Z jednogólového náskoku v tabulce střelců neradoval dlouho, protože tentýž den se trefil i Auston Matthews, jenž pomohl k výhře Toronta nad Ottawou 4:2.

Bruins prohrávali od čtvrté minuty po brance Darrena Helma, který se prosadil ve vlastním oslabení. Šestou prohru za sebou ve vzájemných zápasech ale lídr NHL proti nejhoršímu celku ligy nedopustil.

V polovině utkání otočili stav během 99 sekund Charlie McAvoy s Patricem Bergeronem, který podobně jako Helm skóroval při přesilovce soupeře. Ve 33. minutě zvýšil Charlie Coyle a poslední slovo měl Pastrňák.

Boston vyhrál osmý z posledních devíti zápasů a na prvním místě NHL se vzdálil na rozdíl tří bodů Tampě Bay. Při úspěšném tažení poslední doby Bruins ztroskotali právě jen na Detroitu, na jehož ledě podlehli v neděli 1:3.

Kubalík překonal Ritticha

Útočník Dominik Kubalík překonal v NHL Davida Ritticha a ke gólu přidal i asistenci, čímž pomohl Chicagu k výhře 8:4 v Calgary. Český brankář byl ve 26. minutě za stavu 2:4 střídán.

Kubalík asistoval u první branky zápasu, kterou dal z přečíslení Jonathan Toews, a záhy se zapsal i mezi střelce. Český útočník se uvolnil před brankou a přihrávku Toewse od zadního mantinelu poslal pohotově za záda Ritticha. Plzeňský rodák tím dostal Chicago v desáté minutě do vedení 2:1 a 23. trefou sezony si upevnil vedení v tabulce střelců mezi nováčky, ve které má náskok pěti gólů před Victorem Olofssonem z Buffala.

Calgary na Kubalíkův gól rychle odpovědělo, když se podruhé v zápase prosadil Sam Bennett. Chicago ale dvěma slepenými trefami v rozmezí 64 sekund vyhnalo Ritticha z branky. Český brankář si připsal jedenáct zákroků a inkasoval čtyřikrát ve druhém utkání za sebou.

Souboj pod širým nebem vyhráli Králové

Hattrick Tylera Toffoliho rozhodl o výhře Los Angeles 3:1 v Coloradu v utkání pod širým nebem. To nejdůležitější se odehrálo ve třetí třetině, kdy se za stavu 1:1 zranil Philipp Grubauer při srážce se spoluhráčem Ianem Colem a do brány tak šel Pavel Francouz.

Český gólman si stihl připsat šest zákroků, 55 sekund před koncem však nestačil na střelu Toffoliho zpoza kruhů, při níž mu navíc příliš nepomohli obránci Lavin, kteří mu svým postavením prakticky znemožnili výhled na zakončujícího soupeře. Na konečných 3:1 pak Toffoli upravil skóre při hře bez brankáře.

Minnesota prohrála svůj první duel pod vedením kouče Deana Evansona. Wild si především nevěděli rady s brankářem Martinem Jonesem, jenž s 39 zákroky měl největší zásluhu na výhře San Jose 2:0. Žraloci už nastoupili bez Erika Karlssona, jenž je do konce sezony mimo hru kvůli zlomenému palci na levé ruce.

Také Edmonton těžil ze skvělé formy svého brankáře Mikko Koskinena, jenž se o výhru 4:1 proti Floridě přičinil 33 zákroky. Kuriózní rozuzlení zápasu přinesl gól Darnella Nurse při hře Panterů v šesti bez gólmana za stavu 2:1. Zadák Olejářů se snažil vyhodit kotouč z rohu kluziště, ale i díky šťastnému odrazu ho nakonec nasměroval přes celé hřiště rovnou do sítě.

Tampa Bay porazila Philadelphii 5:3 a bodovala tak už v 21. utkání v řadě. Dallas otočil duel v Montrealu z 0:3 na 4:3 po prodloužení a raduje se tak ze čtvrté výhry za sebou.

Výsledky NHL
Boston - Detroit 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 29. McAvoy, 30. Bergeron, 33. Coyle, 54. Pastrňák - 4. Helm. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. McAvoy, 3. T. Rask (všichni Boston).
St. Louis - Nashville 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Branky: 25. Sanford, 27. Schwartz, 31. Kyrou - 7. Arvidsson, 13. Duchene, 25. Turris, 44. Mikael Granlund. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Duchene (oba Nashville), 3. Schwartz (St. Louis).
Tampa Bay - Philadelphia 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Branky: 4. Killorn, 15. Paquette, 23. Verhaeghe, 53. B. Point, 60. Kučerov - 29. Provorov, 56. J. van Riemsdyk, 57. Giroux. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).
Florida - Edmonton 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 49. Huberdeau - 16. A. Larsson, 41. Draisaitl, 59. Nurse, 60. Yamamoto. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15.069. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Huberdeau (Florida).
Minnesota - San Jose 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 44. Gambrell, 60. M. Karlsson. Střely na branku: 39:21. Diváci: 18.611. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones (San Jose), 2. Eriksson Ek, 3. Brodin (oba Minnesota).
Montreal - Dallas 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Armia, 24. Weal, 27. Cousins - 36. a 63. Seguin, 30. Janmark, 50. Comeau. Střely na branku: 32:26. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Weal, 3. Suzuki (oba Montreal).
Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 37. C. Brown, 50. Goloubef - 5. Matthews, 22. Muzzin, 32. W. Nylander, 59. Marner. Střely na branku 27:31. Diváci: 18.544. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Campbell (oba Toronto), 3. C. Anderson (Ottawa).
Colorado - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) - hráno na U.S. Air Force Academy Falcon Stadium v Colorado Springs
Branky: 40. Girardi - 15., 60. a 60. Toffoli. Střely na branku: 33:23. Pavel Francouz odchytal za Colorado 16:56 minut, inkasoval jeden gól ze sedmi střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 43.574. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Girard (Colorado).
Calgary - Chicago 4:8 (2:2, 1:4, 1:2)
Branky: 3. a 13. S. Bennett, 31. a 55. E. Lindholm - 26. a 39. A. Nylander, 1. J. Toews (Kubalík), 10. Kubalík, 25. Saad, 38. DeBrincat, 57. P. Kane, 59. Dach. Střely na branku: 42:28. David Rittich odchytal za Calgary 25:23 minut, inkasoval čtyři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 73,33 procenta. Diváci: 19.231. Hvězdy zápasu: 1. A. Nylander (Chicago), 2. S. Bennett (Calgary), 3. P. Kane (Chicago).
Arizona - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 28. Dvorak, 46. Kessel, 60. Crouse - 38. Hagelin. Střely na branku: 30:37. Diváci: 17.139. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Dvorak, 3. Kessel (všichni Arizona).
Vegas - NY Islanders 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 40. R. Smith. Střely na branku: 43:19. Diváci: 18.444. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. M. Fleury, 3. Theodore (všichni Vegas).