Jágr se opět trefil, Montrealu nepomohly ani tři body Plekance

Další gól vstřelil v nedělním utkání NHL Jaromír Jágr. Český útočník pomohl k výhře New York Rangers 4:3 po prodloužení nad Montrealem, jemuž nepomohly ani tři body Tomáše Plekance. Zápas rozhodl Brendan Shanahan po minutě nastavení.

Jezdcům se po sérii neúspěšných zápasů začalo dařit, vyhráli třetí duel v řadě. Jaromír Jágr se prosadil v 19. minutě po přihrávce Gomeze, Montreal ale dokázal otočit skóre díky dvěma gólům Andreje Kosticyna a Tomáše Plekance, který na obě přesilovkové trefy dvaadvacetiletému Bělorusovi přihrál. Šest minut před koncem vyrovnal Chris Drury a po 66 sekundách nastavení rozhodl veterán Brendan Shanahan.

Dobrý výkon předvedl brankář Floridy Tomáš Vokoun, který v duelu s Philadelphií inkasoval jediný gól z 20 střel. Domácí se ale nedokázali prosadit ani jednou, a tak si Letci odvezli po trefě svátečního střelce Deriana Hatchera výhru 1:0. Na konci první třetiny neproměnil domácí Radek Dvořák trestné střílení. Čisté konto si 38 zákroky pohlídal Antero Niittymäki.

Chicago vedlo nad Los Angeles po dvou třetinách 2:0, ale nakonec prohrálo 2:3 po prodloužení. Obrat odstartovala trefa Dustina Browna, který vstřelil i vítězný gól v nastavení.

V posledním nedělním zápase porazil Vancouver Anaheim 2:1.

Florida - Philadelphia 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 50. Hatcher. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, úspěšnost zásahů měl 95 procent. Zásahy brankářů: Vokoun 20/19 - Niittymäki 38/38. Diváci: 18 767.
Vancouver - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. D. Sedin, 25. Cooke - 50. Getzlaf. Zásahy brankářů: Luongo 22/21 - Hiller 22/20. Diváci: 18 630.
Chicago - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 23. Toews, 43. Dowell - 43. a 64. Brown, 48. Calder. Zásahy brankářů: Chabibulin 36/33 - LaBarbera 32/30. Diváci: 21 715.
New York Rangers - Montreal 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 11. Girardi (Straka), 19. Jágr (Rozsíval), 55. Drury, 62. Shanahan - 19. a 35. Kosticyn (na obě Plekanec), 38. Plekanec. Zásahy brankářů: Lundqvist 21/18 - Huet 21/17. Diváci: 18 200.