NY Islanders - Boston 0:4Famózní Pastrňák rozhodl! Mladíček Kaut se znovu prosadil za Colorado, trefil se i Palát

New York/Praha

Parádní jízda českého hokejisty Davida Pastrňáka v NHL pokračuje. Český kanonýr upevnil své vedení v tabulce střelců a na druhého Matthewse měl náskok už tří gólů, jenže Matthews skóroval proti Vancouveru a na "Pastu" ztrácí opět jen dva zásahy. Po delší době se gólově prosadil Ondřej Palát, který svým 16. gólem v sezoně pomohl k vítězství Tampy nad Calgary. Mladík Martin Kaut si ve svém šestém zápase v NHL připsal už druhou trefu, tentokrát s ní pomohl porazit Nashvill 3:2. Důležitým strůjcem tohoto vítězství byl i český brankář Pavel Francouz.

Pastrňák přijímá gratulace od spoluhráčů ke svému 47. gólu v sezoně.

Pastrňák rozhodl o vítězství Bostonu nad Islanders už v páté minutě utkání, kdy rozhozeného gólmana Varlamova překonal bombou od pravého mantinelu. Náskok hostů ještě v první třetině s velkým štěstím navýšil Matt Grzelcyk, jehož střela výrazně změnila směr po teči od nohy obránce Islanders Johnnyho Boychucka. Na další gól si Medvědi počkali až do poslední části, kdy se nejprve trefil Marchand a poté po přesilovkové akci, kterou založil David Krejčí, skóroval McAvoy. Brankář Bostonu, Rask, vychytal třetí nulu v sezoně a Bruins si upevnili prvenství v celé NHL.

Hráči Los Angeles hostili na svém ledě Ďábly z Jersey, kteří podruhé za sebou podlehli svému soupeři po prodloužení. O vítězství Kings 2:1 rozhodl ve druhé minutě nastavení Adrian Kempe.

Český útočník Ondřej Palát se konečně zase trefil. Ve 28. minutě překonal svého krajana v brance Calgary, Davida Ritticha. Přesilovkovou kombinaci zakončil Palát střelou, která se štěstím přeskočila Rittichův beton po teči jednoho z bránících hráčů Flames. Po dvou přesilovkových trefách se Tampa trefila i ve vlastním oslabení a po polovině zápasu vedla 3:0. Plameny pak dvěma rychlými góly snížily, jenže ani ne minutu po druhém gólu udeřila Tampa znovu. Před koncem třetí části na konečných 3:4 z pohledu Flames upravil v přesilovce Sean Monahan.

Nejlepší nováček NHL, Dominik Kubalík, se v zápase s Floridou tentokrát gólově neprosadil. Bez bodu ovšem nezůstal. Po parádní akci se svými spoluhráči sice nedokázal překonat brankáře Bobrovského, ale povedlo se mu přihrát Boqvistovi, který vypálil a jeho střelu usměrnil tečí do branky Toews. Šlo o vyrovnávací gól na 1:1. Chicago se vedení ujalo ve 2. třetině po brance Caggiuly a drželo si ho až do poloviny 59. minuty, kdy se podařilo Panterům vyrovnat. O vítězi musely rozhodnout až nájezdy, které poměrem 2:0 ovládlo Chicago, a celkově tedy hráči Blackhawks zvítězili nad Floridou 3:2.

Vyrovnání Caroliny při risku bez brankáře vedlo k prvnímu bodu od zranění golmanů

Hráčům Caroliny se bez svých známých opor v brance nedaří. Od zranění Reimera s Mrázkem prohráli už tři utkání, tentokrát podlehli Montrealu po prodloužení. Po dvou golech na začátku 2. třetiny, které od sebe dělilo jen 17 vteřin, dokonce Forsberga střídal v brance jeho kolega z farmy Nedeljkovic. Tato změna mužstvo oživila a do konce 3. části bylo vyrovnáno na 3:3. U druhého gólu Caroliny asistoval český útočník Martin Nečas. Zápas rozhodl po necelé minutě prodloužení Jeff Petry.

Colorado s Francouzem v brance válcuje soupeře

Colorado jede na vítězné vlně, dnes si poradilo s Nashvillem 3:2. Francouz v brance předvedl tentokrát "jen" 30 zákroků a do 55.minuty si dokonce držel čisté konto. Ve druhé třetině svým druhým gólem v NHL zvyšoval na 2:0 mladík Martin Kaut. Ve třetí periodě snížili Predátoři na rozdíl jedné branky, Arvidsson namířil přesně nad Francouzovu vyrážečku, a zkusili risk bez brankáře, ten potrestal gólem Johnson. Domácí se přeci jen druhé branky dočkali, ale 2 vteřiny před koncem šlo jen o kosmetickou úpravu výsledku.

Obrat Ottawy prohloubil trápení Detroitu

Zápas Ottawy s Detroitem rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Senators. Ti v nich dokonali obrat z 0:2 na konečných 4:3. Výhru měli má dosah už ve třetí třetině, ale Gagner po přihrávce Filipa Hronka v přesilovce vyrovnal. Nájezdy rozhodl jediný úspěšný střelec Artem Anisimov.

Toronto vyhrálo třetí zápas v řadě tentokrát si poradilo s Vancouverem 4:2. Buffalo naopak třetí duel v řadě ztratilo, dnes nestačilo na Arizonu a podlehlo ji 2:5. V sestavě Sabres opět chyběl český útočník Michael Frolík.

St. Louis si upevnilo vedení v Západní konferenci

Duel St. Louis s Dallasem musely po vyrovnání Dallasu na 3:3 v posledních vteřinách rozhodnout nájezdy. Z šesti střelců byl úspěšný pouze Ryan O´Reilly a zařídil St. Louis už sedmou výhru v řadě. Blues si tímto vítezstvím upevnili náskok ve vedení Západní konference před druhým Coloradem.

Fantastický Draisaitl s přehledem vede tabulku produktivity

Německý útočník Leon Draisaitl proti Winnipegu dvakrát skóroval a navrch přidal ještě jednu asistenci a tabulku produktivity vede s náskokem 11 bodů na druhého Pastrňáka a 13 bodů na svého spoluhráče z Edmontonu, který mu také na oba góly přihrával, Connora McDavida. Edmonton porazil Winnipeg 3:2.

Krize hokejistů Pittsburghu se prohlubuje. Tučňáci prohráli už šestý zápas v řadě, tentokrát podlehli Žralokům ze San Jose 0:5. Hvězdný útočník Sidney Crosby tak vyšel i ve třetím zápase v řadě bodově naprázdno.

Výsledky NHL
NY Islanders - Boston 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Pastrňák, 14. Grzelcyk, 52. Marchand, 57. McAvoy (Krejčí). Střely na branku: 25:29. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Rask, 3. Marchand (všichni Boston).
Tampa Bay - Calgary 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 14. T. Johnson, 28. Palát, 32. Gourde, 35. Killorn - 34. Mangiapane, 35. E. Lindholm, 58. Monahan. Střely na branku: 33:21. David Rittich odchytal za Calgary 56:58 minuty, inkasoval čtyři góly z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 87,88 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Sergačjov, 2. Gourde, 3. Killorn (všichni Tampa Bay).
Los Angeles - New Jersey 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 34. D. Brown, 62. Kempe - 8. Bratt. Střely na branku: 38:33. Diváci: 17.372. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Blackwood (New Jersey).
Florida - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 5. Hoffman, 59. Matheson - 13. a rozhodující sam. nájezd J. Toews (na první Kubalík), 27. Caggiula. Střely na branku: 40:29. Diváci: 16.055. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Florida), 2. J. Toews, 3. Crawford (oba Chicago).
Toronto - Vancouver 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky: 3. F. Gauthier, 7. Matthews, 41. Marinčin, 59. Hyman - 6. Motte, 12. Pearson. Střely na branku: 30:27. Diváci: 19.371. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Barrie (oba Toronto), 3. Pearson (Vancouver).
Montreal - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 3. Danault, 24. Petry, 25. Gallagher, 61. Petry - 28. H. Fleury, 42. Edmundson (Nečas), 59. Williams. Střely na branku: 21.207. Hvězdy zápasu: 1. Petry, 2. Danault (oba Montreal), 3. Williams (Carolina).
Ottawa - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 34., 47. a rozhodující sam. nájezd Anisimov, 42. Sabourin - 4. Nielsen, 27. D. Larkin, 48. Gagner (Hronek). Střely na branku: 39:28. Diváci: 15.505. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov (Ottawa), 2. D. Larkin (Detroit), 3. Chabot (Ottawa).
Nashville - Colorado 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 55. Arvidsson, 60. Järnkrok - 34. Landeskog, 36. Kaut, 60. E. Johnson. Střely na branku: 32:31. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Diváci: 17.619. Hvězdy zápasu: 1. Francouz (Colorado), 2. Saros (Nashville), 3. Landeskog (Colorado).
St. Louis - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Perron, 25. Bozak, 34. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd R. O ́Reilly - 9. Seguin, 36. Gurjanov, 60. J. Klingberg. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. R. O ́Reilly, 2. Dunn, 3. Allen (všichni St. Louis).
Arizona - Buffalo 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Branky: 28. a 54. Keller, 23. Oesterle, 24. Kessel, 60. Ekman-Larsson - 8. Johansson, 9. Skinner. Střely na branku: 31:27. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Kessel, 3. Oesterle (všichni Arizona).
Edmonton - Winnipeg 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 7. a 40. Draisaitl, 55. Nugent-Hopkins - 34. L. Shaw, 34. Connor. Střely na branku: 22:41. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Nugent-Hopkins, 3. M. Smith (všichni Edmonton).
San Jose - Pittsburg 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 19. E. Kane, 32. Meier, 35. Kellman, 47. Couture, 57. Thornton. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. E. Kane, 3. Ferraro (všichni San Jose).