Nashville - Edmonton 3:8Německý bombarďák řádil v NHL jako uragán, pronásleduje Pastrňáka

New York/Praha

Německý snajpr Leon Draisaitl zazářil v NHL, když pomohl Edmontonu k divoké výhře na ledě Nashvillu. Olejáři vyhráli 8:3 a Němec zaznamenal čtyři branky i jednu asistenci. Mc David pak přidal gól a čtyři přihrávky. O výhře hostů rozhodla třetí třetina, kdy nastříleli pět branek. Ve druhém duelu Colorado vyhrálo na ledě Detroitu 2:1.

Německý útočník Leon Draisaitl (29) září v dresu Edmontonu. Z gólu v utkání NHL se raduje se svými spoluhráči.

Rudá křídla sice vedla od 6. minuty po zásahu Manthy, ale ještě do přestávky bylo vyrovnáno, když se přesně trefil Rus Namestnikov. O výhře Avalanche, v jejichž dresu se neprosadil český útočník Martin Kaut a jen na střídačce seděl náhradní gólman Pavel Francouz, rozhodl v čase 34:31 kanadský útočník O´Connor.

Na straně Detroitu se do statistik zapsal ve druhé třetině český hokejista Filip Hronek dvouminutovým vyloučením za podražení.

Hokejisté Detroitu zaknihovali šestou porážku v řadě, prohráli pak desátý z posledních jedenácti duelů NHL. Avalanche naopak zvládli dotáhnout k vítězství sedmé utkání za sebou. Detroit nevyhrál nad Coloradem od 18. března 2017.

Olejáři vedli po první třetině 2:0, ale zdaleka nebylo rozhodnuto. Ve 23. minutě totiž Predátoři dokázali během čtrnácti sekund srovnat skóre. Do kabin se pak šlo po druhé části hry za nerozhodného stavu 3:3. Jenže pak přišel gólový uragán v podání Oilers.

Mezi 45. a 50. minutou inkasoval zkušený finský brankář Pekka Rinne pět gólů a potupený přenechal místo mezi tyčemi náhradníkovi. Ten již sice neinkasoval, ale i tak slaví Edmonton pohodovou výhru. Hvězdou utkání byl Němec Draisaitl, jenž nastřílel čtyři góly a zaznamenal i jednu asistenci. Na kontě tak má v této sezoně už 43 přesných zásahů a na průběžně nejlepšího střelce zámořské soutěže Davida Pastrňáka ztrácí čtyři góly.

Čtyřiadvacetiletý Draisaitl, jemuž se přezdívá Německý Gretzky, tak dál kraluje kanadskému bodování NHL. Během 66 duelů nastřílel 43 branek a přidal 64 asistencí.

"Říkám to už pět let. Leon (Draisaitl) je výborný hráč a jsem rád, že si ho konečně cení i široká veřejnost," pochválil německého útočníka McDavid, který si potřetí v sezoně připsal pět nebo více bodů za zápas.

Draisaitl vstřelil druhý hattrick v NHL a už nyní překonal své bodové maximum v kariéře. Rekord z minulé sezony vylepšil o dva body. "Vstřelil jsem čtyři góly, takže se cítím dobře. Mám dobrý pocit i z výkonu spoluhráčů, kteří mi to dnes povedenými akcemi dost ulehčili," řekl Draisaitl.

Výsledky zápasů NHL
Detroit - Colorado 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Mantha - 13. Naměstnikov, 35. O'Connor. Střely na branku: 18:27. Diváci: 17 708. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Mantha (Detroit), 3. MacKinnon (Colorado)
Nashville - Edmonton 3:8 (0:2, 3:1, 0:5)
Branky: 23. Josi, 23. Järnkrok, 36. Bonino - 20., 45., 49. a 50. Draisaitl, 7. J. Archibald, 34. Yamamoto, 45. McDavid, 48. Kassian. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17 316. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Yamamoto (všichni Edmonton).