Rubriky:

NHL

Hokejisté Columbusu a San Jose budou hrát NHL bez diváků

12. března 2020 08:23 - New York/Praha

Columbus bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru hostit jako první tým v NHL bez diváků dnešní zápas proti Pittsburghu. Před prázdnými tribunami budou od příštího týdne také domácí duely hokejistů San Jose. Vedení zámořské hokejové soutěže nicméně může následovat příklad basketbalové NBA, jež ve středu kvůli pandemii na neurčito přerušila sezonu.

 

Jeff Chiu, ČTK/AP

Představitelé Blue Jackets oznámili, že se přizpůsobí nařízení guvernéra státu Ohio o zákazu veřejných shromáždění. Kvůli obdobné vyhlášce v kalifornském okresu Santa Clara nesmějí hrát před diváky v San Jose, kteří mají na programu příští domácí duel 19. března proti Montrealu.

O dalším průběhu sezony bude NHL jednat dnes i se zástupci hráčské asociace NHLPA. Vedení elitní ligy uvedlo, že vzalo na vědomí rozhodnutí basketbalové NBA zastavit sezonu kvůli tomu, že byl jeden z hráčů Utahu pozitivně testován na koronavirus. Zhruba desítka klubů NHL a NBA hraje ve stejných arénách.

Skvělý Kubalík. Český útočník měl zase nabito, slavil jubilejní trefu

"NHL pokračuje v konzultacích s lékařskými experty a zvažuje všechny možnosti. Očekáváme, že zítra budeme informovat o dalším vývoji," uvedli ve středu představitelé soutěže, v níž působí více než třicítka českých hokejistů.

ČTK

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..