Plekanec zařídil dvěma góly výhru Montrealu nad Buffalem

NEW YORK

Český hokejista Tomáš Plekanec se postaral dvěma góly o výhru Montrealu nad Buffalem 3:2 v úterním přípravném utkání na nový ročník NHL. Canadiens v duelu hraném v malém kanadském městečku Robervalu vstřelili v druhé třetině dokonce dva góly v oslabení. V Tampě se odehrál souboj dvou týmů, které zahájí základní část 4. a 5. října v Praze, a domácí Lightning zdolali New York Rangers 3:2.

V Robervalu, kde trvale bydlí jedenáct tisíc lidí, se hrálo na zaplněném Sporting Centre Benoit Lévesque před 1237 diváky a většina zbývajících obyvatel sledovala duel na parkovišti na velkoplošné obrazovce. "Byl to mimořádný zápas. Je hezké vidět všechny ty lidi, jak jsou šťastní, že nás vidí hrát," ocenil atmosféru Plekanec.

Český centr nachystal příznivcům první gól v 11. minutě, když si jeho přihrávku zpoza branky srazil hokejkou gólman Patrick Lalime. V druhé části se nejdříve trefil při přesilovce soupeře Andrej Kosticyn a 103 sekund před koncem třetiny znovu Plekanec. Buffalo už jen zkorigovalo stav.

Rangers nastoupili v Tampě tentokrát bez řady opor a v sestavě se neobjevil ani jeden z českých hokejistů. Dres Lightning oblékli jen Václav Prospal a Radim Vrbata, který asistoval v 28. minutě u gólu Stevena Stamkose. Jednička letošního draftu si tak připsala první trefu ze hry za Tampu. Rangers prohrávali již 0:3 a ztrátu marně doháněli. Oba týmy se utkají spolu před kláním v české metropoli ještě ve čtvrtek v New Yorku.

Čeští hokejisté zařídili výhru Floridy na ledě Calgary 3:2, byli u všech tref Panthers. Ve 22. minutě připravil Michael Frolík gól pro Davida Boothe, pak sice Flames otočili stav v druhé části, ale v polovině závěrečného dějství po asistenci Kamila Krepse vyrovnal Rostislav Olesz a v 57. minutě rozhodl po přihrávce Radka Dvořáka Jay Bouwmeester.

New York Islanders - Boston 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) - hráno v Monctonu
Branky: 30. Sim, 63. Smith - 29. Wideman.
Montreal - Buffalo 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) - hráno v Robervalu
Branky: 11. a 39. Plekanec, 37. A. Kosticyn - 42. Roy, 50. Gerbe.
Tampa Bay - New York Rangers 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 12. Craig, 28. Stamkos (Vrbata), 30. St. Louis - 40. Girardi, 58. Sjöström.
Chicago - Columbus 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 24. Pelletier, 25. Versteeg, 51. Sharp, 54. Brouwer - 25. Chimera (Voráček), 31. Novotný, 49. Picard.
St. Louis - Dallas 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 1. McDonald, 18. Stempniak, 23. Boyes - 4. Eriksson, 57. Avery.
Calgary - Florida 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 24. Boyd, 40. Iginla - 22. Booth (Frolík), 31. Olesz (Kreps), 57. Bouwmeester (Dvořák).
Vancouver - Edmonton 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Hordichuk, 23. Grabner - 6. Brodziak.